Beursnieuws
donderdag, 2 februari 2023 08:48
Omzet Infineon flink in de lift
In dit artikel vind u onder andere informatie over: Infineon,
Infineon heeft in het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar de omzet zien stijgen en herhaalde de omzetverwachting voor heel dit jaar. Dit maakte de Duitse chipfabrikant donderdag voorbeurs bekend.
In het afgelopen kwartaal steeg de omzet van Infineon met een kwart naar 3,95 miljard euro. De brutomarge steeg op jaarbasis van 41,5 naar 47,2 procent. Op kwartaalbasis daalde de omzet overigens wel met 5 procent.
De winst steeg naar 728 miljoen euro, ten opzichte van 457 miljoen euro in het eerste kwartaal van 2022 en van 735 miljoen euro een kwartaal eerder.
Verwachtingen
Voor 2023 rekent de chipfabrikant op een omzet 15,5 miljard euro met een aangepaste brutomarge van ongeveer 45 procent.
De investeringen schat Infineon op circa 3 miljard euro.
Persbureau Reuters schreef eind vorig jaar nog dat Infineon bereid is om miljarden te spenderen aan de juiste overnamekandidaat, nu het bedrijf wil groeien door acquisities.
De koers van het aandeel Infineon noteert live op * met een verschil van *. De koers was gisteren op zijn hoogst 35,27 en op zijn laagst 34,56. Het aandeel had een slotkoers van 35,08.
Lees meer over de onderwerpen in dit bericht:
Match My View
Vind snel en gemakkelijk een beursproduct dat past bij uw strategie.
Profiteer van koersstijgingen of juist koersdalingen met onze handige selectietool. Selecteer een aandeel: