AEX *
Toegang tot al onze analyses en kooptips? Word abonnee
AEX *
AMX *
BEL20 *
NAS100 *
US30 *
USA500 *
VIX *

Beursnieuws

ABM dinsdag, 31 januari 2023 13:02

Voorzichtige outlook Pfizer

In dit artikel vind u onder andere informatie over: Pfizer,

Pfizer heeft in het vierde kwartaal van 2022 een hogere winst behaald dan verwacht, terwijl de outlook voor dit jaar achterblijft bij de marktconsensus. Dit bleek dinsdag uit de resultaten van de Amerikaanse farmareus.

CEO Albert Bourla sprak van een recordjaar 2022 voor Pfizer, waarin het een omzet behaalde van 100,3 miljard dollar. Het bedrijf ging vooraf uit van 99,5 miljard tot 102 miljard dollar. De operationele groei van 30 procent was voornamelijk te danken aan de producten tegen corona.

"Voor 2023 verwachten we opnieuw records te vestigen, met mogelijk het grootste aantal nieuwe producten en indicaties dat we ooit in zo'n korte periode hebben gelanceerd", aldus de topman dinsdag.

Voor 2023 rekent Pfizer op een aangepaste winst per aandeel van 3,25 tot 3,45 dollar, waar de analisten van FactSet rekenden op 4,34 dollar. De tegenvallende outlook zorgt dinsdag voorbeurs voor een koersval van het aandeel van ruim 3 procent.

Verder rekent Pfizer op een omzet van 67 tot 71 miljard dollar.

Vierde kwartaal

In het vierde kwartaal behaalde Pfizer een omzet van 24,29 miljard dollar, een stijging van 2 procent op jaarbasis. Hier rekende de markt op 24,38 miljard dollar.

De aangepaste winst verbeterde van 0,79 naar 1,14 dollar, waar de analisten rekenden op 1,05 dollar.

De nettowinst verbeterde van 3,4 naar bijna 5 miljard dollar, bij een winst per aandeel van 0,87 dollar.


De koers van het aandeel Pfizer noteert live op * met een verschil van *. De koers was gisteren op zijn hoogst 40,79 en op zijn laagst 39,99. Het aandeel had een slotkoers van 40,10.


Lees meer over de onderwerpen in dit bericht:

Amerikaanse_multinationals, Kwartaalcijfers


Match My View
Vind snel en gemakkelijk een beursproduct dat past bij uw strategie.
Profiteer van koersstijgingen of juist koersdalingen met onze handige selectietool. Selecteer een aandeel:

De Aandeelhouder TV

maart 20, 2023

ING eerste rebound poging – 20mrt23

maart 20, 2023

Aandelen NN Group richting de 40 euro?

maart 20, 2023

Macroflits: Komt er een bankencrisis?

maart 20, 2023

Onrust financiële sector houdt aan | 20 maart 2023 | Markets Update van BNP Paribas Markets

Het laatste beursnieuws

updates

  • 10:15

    Rabobank Certificaten uitleg over het dividend en de risico’s

  • 10:00

    AEX zet 200EMA onder druk & ASML verliest kracht

  • 08:36

    UBS neemt Credit Suisse over – Wat doet de Fed deze week?

  • 10:30

    Aandeel Adobe: Sterke cijfers, nu hebben de stieren hun kans

  • 08:04

    Grote Amerikaanse banken snellen First Republic Bank te hulp

  • 15:21

    Aandeel Volkswagen: Wordt de outlook 2023 gerealiseerd?

  • 11:14

    LYNX prolongeert titel ‘Broker van het jaar’

  • 11:14

    LYNX prolongeert titel ‘Broker van het jaar’

  • 11:14

    LYNX prolongeert titel ‘Broker van het jaar’

Masterclasses

  • 21 maart

    Waar komt rendement nou eigenlijk vandaan?

Columns

Nieuw
20 mrt 12:46 Redactie

Hierom dalen banken ondanks de reddingen

17 mrt 10:03 Doijer en Kalff

Alles wat u moet weten over de DJIA-goud ratio 2.0 en waarom uw favoriete indicatoren en ratio’s outdated zijn

17 mrt 10:19 Cees Smit

Column: Klimaat Gekkies in Brussel