AEX *
Toegang tot al onze analyses en kooptips? Word abonnee
AEX *
AMX *
BEL20 *
NAS100 *
US30 *
USA500 *
VIX *

Beursnieuws

ABM woensdag, 18 januari 2023 09:59

Update: ongelooflijke ommekeer Just Eat Takeaway.com

In dit artikel vind u onder andere informatie over: Just Eat Takeaway.com,

Just Eat Takeaway.com heeft een ongelooflijke ommekeer achter de rug. Dit concludeerde analist Michael Roeg van Degroof Petercam woensdag op basis van een update van de maaltijdbezorger over het vierde kwartaal.

In juli sprak Roeg de verwachting uit dat op termijn de EBITDA kan aantrekken met meer dan 400 miljoen euro ten opzichte van het verlies in de eerste helft van 2022. Op basis van de afgegeven outlook voor 2023 en de resultaten, lijkt het de goede kant op te bewegen en is zelfs een verbetering met 500 miljoen euro haalbaar.

De orders vielen afgelopen kwartaal wel wat tegen, maar dat is volgens de analist irrelevant. "De vraag stond vermoedelijk onder druk door de hoge inflatie, de normalisatie na corona en een strikt kostenbeleid van maaltijdbezorgers", aldus de analist. De laatste factor heeft er volgens hem voor gezorgd dat Just Eat ervoor heeft gekozen om verlieslatende orders te laten lopen.

"Er waren dus minder orders dan een jaar eerder, maar de kwaliteit van de bestellingen was superieur, zoals wordt bevestigd door de enorme ommekeer in de aangepaste EBITDA", aldus Roeg.

De verwachting voor de aangepaste EBITDA die Just Eat Takeaway.com heeft afgegeven voor 2023, zag Roeg voorheen pas in 2024 mogelijk. "We verwachten dan ook dat we onze winstverwachtingen voor heel 2022 en daarna sterk moeten verhogen."

Degroof Petercam handhaafde het koopadvies op Just Eat Takeaway.com met een koersdoel van 40,00 euro. Ook staat het aandeel op de favorietenlijst van de bank.

Het aandeel schoot woensdag met 15,3 procent omhoog tot 27,82 euro.

Update: om winstpotentieel te verduidelijken.


De koers van het aandeel Just Eat Takeaway.com noteert live op * met een verschil van *. De koers was gisteren op zijn hoogst 17,04 en op zijn laagst 16,49. Het aandeel had een slotkoers van 16,55.


Lees meer over de onderwerpen in dit bericht:

Update, Beursblik


Match My View
Vind snel en gemakkelijk een beursproduct dat past bij uw strategie.
Profiteer van koersstijgingen of juist koersdalingen met onze handige selectietool. Selecteer een aandeel:

De Aandeelhouder TV

maart 28, 2023

PROSUS in bodempatroon – 27mrt23

maart 28, 2023

SBM OFFSHORE in de rebound – 28mrt23

maart 28, 2023

Pharming: Koers verder omhoog of niet?

maart 28, 2023

Hoge marge en geen concurrentie voor nieuwe medicijn Pharming

Het laatste beursnieuws

updates

  • 14:08

    Aandeel TUI: kapitaalverhoging van € 1,75 miljard

  • 14:55

    Aandeel Baidu: nieuwe groeikansen

  • 08:39

    Japan en VS kondigen handelsovereenkomst voor EV-batterijen aan

  • 15:09

    Put opties uitleg: betekenis, voorbeelden en strategieën 

  • 15:09

    Put opties uitleg: betekenis, voorbeelden en strategieën 

  • 11:11

    AEX vormt lagere top, maar bodemvorming bij aandeel Coinbase

  • 08:06

    First Citizens koopt groot deel van Silicon Valley Bank

  • 10:07

    Aandeel Nemetschek: Zit er nu veel meer in?

  • 08:19

    Bankproblemen houden gemoederen bezig, maar tech profiteert van lagere rente

Masterclasses

  • 18 april

    De feiten en fabels van duurzaam beleggen

Columns

Nieuw
28 mrt 16:28 Redactie

Aandelenmarkten in gevaar!

27 mrt 15:30 Matthias Baccino

Financiële onafhankelijkheid voor iedereen

27 mrt 11:21 Cees Smit

Column: Reserve Bankencrisis