AEX *
Toegang tot al onze analyses en kooptips? Word abonnee
AEX *
AMX *
BEL20 *
NAS100 *
US30 *
USA500 *
VIX *

Beursnieuws

ABM donderdag, 9 december 2021 18:39

Europese beurzen sluiten licht lager

In dit artikel vind u onder andere informatie over: BE20, FR40, PORT20,

De aandelenmarkten in Europa zijn donderdag licht lager geëindigd. De Stoxx Europe 600 index daalde 0,1 procent op 476,99 punten. De Duitse DAX verloor 0,3 procent tot 15.639,26 punten, de Franse CAC 40 sloot 0,1 procent lager op 7.008,23 punten en de Britse FTSE 100 leverde 0,2 procent in bij een slot van 7.321,26 punten.

Marktanalist Michael Hewson van CMC Markets zag terughoudendheid onder beleggers. "Het risico van strengere maatregelen vanwege de omikronvariant tempert de risicobereidheid".

In het Verenigde Koninkrijk werden woensdagavond nieuwe maatregelen bekendgemaakt, waaronder het advies om zo veel mogelijk thuis te werken en maskers te dragen. Ook in China en Denemarken wordt de mobiliteit ingeperkt.

Hewson denkt ook dat de markten wat afwachtend handelden omdat vrijdag belangrijke inflatiecijfers uit de VS verschijnen. Ook Duitsland publiceert vrijdag de ontwikkeling van zijn consumentenprijzen.

De Duitse export kwam over oktober met een plus van 4,1 procent op maandbasis hoger uit dan de verwachte stijging met 1,1 procent, zo bleek donderdagochtend. Verder was de Europese macro-agenda donderdag leeg.

De euro/dollar noteerde rond het slot op 1,1282. De WTI-olieprijs daalde ruim een half procent tot 71,85 dollar.
 
Bedrijfsnieuws

Aandelen UniCredit stegen donderdag bijna 11 procent. Als onderdeel van een nieuwe strategie wil de Italiaanse bank tot en met 2024 16 miljard euro laten terugvloeien naar aandeelhouders via dividenduitkeringen en inkoopprogramma's. Dat was een positieve verrassing ten opzichte van wat analisten hadden verwacht. Daarnaast laat UniCredit de deur open om meer kapitaal terug te laten vloeien naar de aandeelhouders.

L'Oreal heeft een overeenkomst getekend voor de overname van Youth to the People, een Amerikaanse producent van huidverzorgingsproducten. L'Oreal steeg licht.

In Parijs was Veolia de grootste stijger, met een plus van 2,2 procent. Unibail-Rodamco-Westfield sloot in de CAC 40 de rij met een verlies van 2,8 procent.

In Frankfurt steeg HelloFresh het meest, met een winst van 2,6 procent, terwijl sectorgenoot Delivery Hero 2,0 procent daalde. Hekkensluiter in de DAX was Deutsche Bank, dat 3,4 procent daalde.

Wall Street

De Amerikaanse beurzen noteren rond het Europese slot lager.


De koers van het aandeel BE20 noteert live op * met een verschil van *. De koers was gisteren op zijn hoogst 3.644,63 en op zijn laagst 3.589,32. Het aandeel had een slotkoers van 3.626,44.

De koers van het aandeel FR40 noteert live op * met een verschil van *. De koers was gisteren op zijn hoogst 0,00 en op zijn laagst 0,00. Het aandeel had een slotkoers van 0,00.

De koers van het aandeel PORT20 noteert live op * met een verschil van *. De koers was gisteren op zijn hoogst 5.757,34 en op zijn laagst 5.665,66. Het aandeel had een slotkoers van 5.733,84.


Lees meer over de onderwerpen in dit bericht:

Euro_update


Match My View
Vind snel en gemakkelijk een beursproduct dat past bij uw strategie.
Profiteer van koersstijgingen of juist koersdalingen met onze handige selectietool. Selecteer een aandeel:

De Aandeelhouder TV

maart 27, 2023

AEX: Zakken we terug naar de 700 punten?

maart 27, 2023

Pharming breekt uit | 27 maart 2023 | Markets Update van BNP Paribas Markets

maart 25, 2023

FED schrikt en de bankensector in de stress, maar wat moet je er nu mee als belegger?

maart 24, 2023

BRENT OIL naar 80+ – 21mrt23

Het laatste beursnieuws

updates

  • 11:11

    AEX vormt lagere top, maar bodemvorming bij aandeel Coinbase

  • 08:06

    First Citizens koopt groot deel van Silicon Valley Bank

  • 10:07

    Aandeel Nemetschek: Zit er nu veel meer in?

  • 08:19

    Bankproblemen houden gemoederen bezig, maar tech profiteert van lagere rente

  • 15:39

    LYNX Beursflash: Zijn Rabobank Certificaten een interessante belegging? 

  • 10:42

    Aandeel L’Oréal: De stieren gaan “all in”

  • 08:22

    Geen renteverlaging in 2023 volgens Fed

  • 14:35

    Call opties uitleg: betekenis, voorbeelden en strategieën 

  • 13:39

    Aandeel Goldman Sachs: “happy end?”

Masterclasses

Columns

Nieuw
27 mrt 11:21 Cees Smit

Column: Reserve Bankencrisis

26 mrt 11:54 Nico Inberg

Waar kan koers Pharming heen?

23 mrt 09:50 Bas Heijink

AEX: Wordt dit een bearmarkt?