Vlakke opening op Beursplein 5 in verschiet
In Amerika zeer kleine winsten en in Azie een verdeeld beeld. Later vanochtend volgen enkele macrocijfers waaronder het producentenvertrouwen.
De beurs van Amsterdam zal vanochtend vlak van start gaan. In Amerika eindigden de beurzen op Wall Street nipt in het groen, waar in Azie een wat verdeelder beeld heerste. Voorbeurs kwamen Deutsche Bank en Docdata met kwartaalcijfers en gaf Ahold een update over de omzetontwikkeling in de betreffende periode. Vanochtend komt het CBS met enkele cijfers, waaronder het producentenvertrouwen.
Albert Heijn wint aan marktaandeel
In het tweede kwartaal van 2009 heeft Ahold een netto-omzet gerealiseerd van 6,4 miljard euro, een stijging van 11,5 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder, of 3,9 procent wanneer het valuta-effect niet wordt meegerekend. In Europa wist de Albert Heijn te winnen aan marktaandeel bij een identieke omzetgroei van 0,4 procent en een netto-omzet van 2,1 miljard euro. In de Verenigde Staten presteerden Stop & Shop en Giant-Landover opnieuw beter.
Winststijging bij Deutsche Bank
In het tweede kwartaal van 2009 boekte Deutsche Bank een nettowinst die maar liefst 68 procent hoger uitkwam dan in dezelfde periode een jaar eerder. De nettowinst bedroeg 1,1 miljard euro en dit was bij een omzet van net geen 8 miljard euro. De winst werd vooral gestuwd door goede prestaties bij investment banking. Hoewel er volgens de bestuursvoorzitter van de bank een stabilisatie heeft plaatsgevonden in de bancaire sector, wilde hij geen verwachtingen afgeven voor het tweede half jaar.
Lichte winst op Wall Street, verdeeld beeld in Azie
Wall Street is maandagavond met een kleine winst gesloten, vooral de financials zorgen aan het einde van de handelsdag voor een duw in de goede richting. Ook het nieuws dat de Amerikaanse woningmarkt zich herstelt stelde beleggers gerust. Verizon, dat met kwartaalcijfers kwam, zag zijn aandeelhouderswaarde teruglopen als gevolg van tegenvallende cijfers. De Dow Jones-index won 0,2 procent op 9.109 punten. De S&P deed het een fractie beter met een dagwinst van 0,3 procent op 982 punten en de Nasdaq steeg met 0,1 procent tot 1.968 punten. In Azie is de toonaangevende Nikkei-index met een licht verlies van nog geen 0,1 procent gesloten en in de middaghandel staat de Hang Seng op een plus van 0,7 procent.
Nieuws
Onderhandelingen VVD, CDA en PVV ten einde
De onderhandelingen zijn stopgezet waarmee de kans op een rechts kabinet lijkt verkeken.
4 uren geleden - Lees verderDamrak levert deel winst in
Na het banencijfer uit Amerika spoten de koersen wereldwijd omhoog
Obama blijft werken aan stimulering banengroei
In augustus daalde het aantal banen met 54.000 stuks.
6 uren geleden - Lees verderBeursagenda maandag 6 september 2010
De beurs van New York is gesloten, wat betekent dat het een zeer rustige handelsdag in Europa wordt.
6 uren geleden - Lees verderNieuwe opdracht voor TomTom lonkt
Harold Goddijn ziet op korte termijn een nieuwe samenwerking in de automotive industrie bekrachtigd worden.
6 uren geleden - Lees verder