Toegang tot al onze analyses en koopstips? Word abonnee
AEX
NAS100
US500
HONG KONG
EUR/USD
Bekijk koersen

G.P. van Lanschot verkoopt belang in Hawick Data

G.P. van Lanschot verkoopt belang in Hawick Data
8 jan 2026 om 11:25

 G.P. van Lanschot heeft zijn belang in Hawick Data, het voormalige IEX Group, volledig verkocht. Dit bleek uit een melding in het kader van de Wet op het financieel toezicht, gedateerd op 6 januari 2026.

Uit deze informatie van de AFM bleek dat Van Lanschot op 29 januari 2016 nog een belang van 6,31 procent had. Data van beursbedrijf Euronext lieten op 22 september 2025 een belang zien van 5,00 procent.

Verder meldde Value8 op 6 januari dit jaar een belang van 50,23 procent in Hawick Data. Een melding van 12 september vorig jaar toonde een belang van 44,21 procent.

Wet op het financieel toezicht

De melding valt onder de Wet melding zeggenschap, die sinds 1 januari 2007 onder de overkoepelende Wet op het financieel toezicht valt. Volgens deze wet moeten aandeelhouders met een belang groter dan 3 procent elke wijziging in hun belang melden bij het overschrijden van de volgende drempelwaarden: 3, 5, 10, 15, 20, 25, 30, 40, 50, 60, 75 en 95 procent. Dit geldt zowel bij het opbouwen als het afbouwen van een belang.

Wil je direct op de hoogte zijn van het laatste beursnieuws?

Schrijf je nu in voor onze gratis nieuwsbrief en mis niks!

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.