Beursupdate: weinig spektakel op Beursplein 5
De Amsterdamse beurs doet het ook dinsdag rustig aan, met lage omzetten nu veel professionele handelaren hun boeken al hebben gesloten.
De AEX steeg met 0,1 procent naar 943,56 punten.
Vanmiddag wordt het nog even druk als uit Amerika een serie macrocijfers komen.
Het uitgestelde rapport over de economische groei in de Verenigde Staten in het derde kwartaal en de orders voor duurzame goederen voor oktober worden vanmiddag om 14.30 uur bekendgemaakt. Verder volgen nog industriële productiecijfers voor november uit de VS en het consumentenvertrouwen volgens The Conference Board.
De euro/dollar steeg dinsdag naar 1,1784 en olie werd iets duurder. Goud en zilver zaten ook weer in de lift. Een ounce goud kost inmiddels meer dan 4.500 dollar, terwijl zilver de 70 dollar nadert.
Stijgers en dalers
In de AEX ging InPost aan de leiding met een winst van 1,0 procent. Adyen volgde met 0,5 procent. Daarentegen verloren ArcelorMittal en ABN AMRO een procent.
Uit een melding van de AFM bleek vanochtend dat Cevian het belang in AkzoNobel heeft verdubbeld tot ruim 10 procent. Het aandeel won 0,2 procent.
In de AMX won HAL 0,9 procent, maar daalden BAM en Air France-KLM met circa 1,5 procent.
De VEB wil dat OCI direct stopt met de fusieplannen met Orascom. Als het dit niet doet, dan dreigt de beleggersvereniging naar de rechter te stappen. OCI daalde met 1,1 procent.
Bij de small caps liet Triodos een herstel zien. Het aandeel won 1,2 procent, na de koersdaling op maandag na een winstwaarschuwing. Sif leverde 1,5 procent in.