Toegang tot al onze analyses en koopstips? Word abonnee
AEX
NAS100
US500
HONG KONG
EUR/USD
Bekijk koersen

Media: China bevestigt gesprekken Nexperia en Wingtech

Media: China bevestigt gesprekken Nexperia en Wingtech
22 dec 2025 om 16:04

 Nexperia en moederbedrijf Wingtech hebben vorige week voor het eerst met elkaar gesproken en zullen deze gesprekken voortzetten. Dit meldde persbureau Reuters maandag op basis van een verklaring van het Chinese ministerie van Handel.

Beijing wil ook dat de bedrijven die betrokken zijn bij de Nexperia-kwestie blijven onderhandelen “over eigendom en het herstellen van de aanvoerketen”, volgens het persbureau.

Verder heeft China eerder als blijk van goed wil de chipexport die in aanmerking kwam voor sancties, alsnog vrijgesteld.

Ook herhaalde het Chinese handelsministerie de eis van Beijing dat de Nederlandse regering haar administratieve besluit intrekt om “positieve voorwaarden te creëren voor onderhandelingen tussen bedrijven en om de levering van chips aan Chinese en buitenlandse autofabrikanten, waaronder die in China, te herstellen”, aldus de verklaring.

Koers Ajax

*

Wil je direct op de hoogte zijn van het laatste beursnieuws?

Schrijf je nu in voor onze gratis nieuwsbrief en mis niks!

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.