Toegang tot al onze analyses en koopstips? Word abonnee
AEX
NAS100
US500
HONG KONG
EUR/USD
Bekijk koersen

Wall Street sluit hoger

Wall Street sluit hoger
25 nov 2025 om 22:34

 De Amerikaanse beurzen zijn dinsdagavond hoger gesloten, opverend na een terughoudende opening, terwijl AI-zwaargewicht Nvidia de verliezen beperkte. Warenhuisketen Kohl’s maakte een ongekende koerssprong. 

De S&P 500-index steeg 0,9 procent tot 6.765,88 punten. De Nasdaq steeg 0,7 procent tot 23.025,59 punten en de Dow Jones-index won 1,4 procent tot 47.112,45 punten. 

Het sentiment kreeg dinsdag een stevige ‘boost’ van de hoop dat de Fed de rente in december toch zal verlagen. Dinsdag werd die hoop verder bevestigd nadat meer Fed-bestuurders zich in die richting uitspraken. 

Daarom werd met extra aandacht gekeken naar de Amerikaanse macrodata. Een apart rapport van ADP liet zien dat de private sector in november 13.500 banen verloor. 

Voorbeurs verschenen al macrodata die eerder werden uitgesteld als gevolg van de shutdown. De detailhandelsverkopen in de VS stegen in september met een bescheiden 0,2 procent, waar een plus van 0,3 procent werd voorspeld. In augustus stegen de detailhandelsverkopen nog met 0,6 procent. 

De producentenprijzen stegen in september met 2,7 procent op jaarbasis en de kernprijzen stegen 2,9 procent, net als een maand eerder. De PPI is een van de laatste inflatiecijfers die de Fed ziet voordat zij volgende maand het laatste rentebesluit van 2025 neemt.

“Aangezien er weinig andere cijfers op de agenda staan, zou de reactie van de markt groter kunnen zijn dan normaal en zeer wel van invloed kunnen zijn op het sentiment rond de FOMC-vergadering in december”, aldus Danske Bank.

De euro/dollar noteerde 0,5 procent hoger op 1,1564. De olieprijs daalde 2 procent, nu de contouren van een vredesakkoord in Oekraïne vastere vormen aannemen. Dit zou veel risico uit de markt halen, die al goed voorzien is van olie.

Bedrijfsnieuws

Warenhuisketen Kohl’s heeft in het derde kwartaal verrassend genoeg een winst geboekt en verhoogde de outlook voor heel het boekjaar. Het aandeel sloot maaar liefst 42 procent hoger. Kenners spraken van een ‘meme’-achtige rally. Maandag maakte Kohl’s bekend dat Michael Bender officieel de nieuwe CEO wordt, nadat hij op interimbasis al zes maanden aan het roer stond.

Best Buy heeft in het derde kwartaal meevallend gepresteerd en de Amerikaanse retailer verhoogde dan ook de outlook voor het hele jaar. Het aandeel klom 5,3 procent.

De zorgen van beleggers zitten vooral bij de hoge waarderingen van aandelen die veel in AI hebben geïnvesteerd. Aandelen van het Japanse SoftBank, dat flink wil investeren in OpenAI, verloren dinsdag 11 procent. Nvidia verloor 2,6 procent.

De meeste Magnificent Seven-aandelen stegen juist. Meta Platforms, eigenaar van Facebook en Whatsapp, overweegt om miljarden te investeren in AI-chips van Google, zo schreef The Information vannacht. Het aandeel won 3,8 procent.

Google-eigenaar en recente beursfavoriet Alphabet won 1,6 procent en is hard op weg naar een beurswaarde van 4 biljoen dollar. Het aandeel steeg in een maand al 20 procent.

“Het feit dat hyperscalers hun eigen chips produceren en dat met succes doen, zal zeker twijfels oproepen over de toekomstige verkoopcijfers van Nvidia. Overigens ontwikkelt Tesla ook zijn eigen AI-chips”, merkte beleggingsstrateeg Frank Vranken van Edmond de Rothschild op.

Tesla eindigde maandag bijna 7 procent in de plus, gesteund door de opmerkingen van topman Elon Musk over de AI-ambities van het bedrijf. Dinsdag sloot Tesla vlak.

Zoom Communications heeft de outlook voor heel het jaar opnieuw verhoogd, terwijl in het derde kwartaal beter dan verwachte resultaten werden geboekt. Het aandeel schoot omhoog met 11 procent. “Zoom blijft bouwen aan onze visie van een AI-first platform”, zei CEO Eric Yuan in een toelichting. Het bedrijf vergrootte de ruimte om aandelen in te kopen met 1 miljard dollar, bovenop de 310 miljoen dollar die resteerde van het vorige programma. 

Alibaba zag in het tweede kwartaal van zijn lopende boekjaar 2026 de omzet stijgen, maar de winst halveren. De omzet was wel wat beter dan verwacht. CEO Eddie Wu benadrukte in een toelichting dat het bedrijf volop aan het investeren is in AI en de eigen consumentenplatforms. En in deze baba volgens de topman hard. Alibaba won maandag nog 5 procent maar sloot dinsdag 2,3 procent lager op Wall Street.

De Chinese autofabrikant Nio zag het verlies afgelopen kwartaal afnemen, terwijl de omzet en marges verbeterden. De omzet kwam wel licht onder de verwachting uit. Het aandeel verloor 4,3 procent.

Novo Nordisk meldde dinsdag dat een nieuw kandidaat-medicijn voor gewichtsverlies tijdens een tussentijdse studie zowel in injectie- als in pilvorm leidde tot gewichtsverlies en een afname van diabetes. De Amerikaanse notering van het aandeel won 4,6 procent. Maandag stond Novo Nordisk nog onder druk nadat de Deense farmareus besloot te stoppen met de ontwikkeling van een behandeling tegen Alzheimer.

Dell en HP Inc openen dinsdag nabeurs nog de boeken. HP ging nabeurs onderuit met 6 procent.

Wil je direct op de hoogte zijn van het laatste beursnieuws?

Schrijf je nu in voor onze gratis nieuwsbrief en mis niks!

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.