Beursblik: winstgevendheid Vopak onder druk
De winstgevendheid van Vopak heeft in het derde kwartaal vermoedelijk onder druk gestaan.
De analistenconsensus, samengesteld door Vopak en ingezien door ABM Financial News, rekent op een proportionele EBITDA van 291 miljoen euro. Dat zou een daling op kwartaalbasis zijn van 8 procent. Maar in het tweede kwartaal profiteerde Vopak van een eenmalige meevaller ter waarde van 22 miljoen euro.
Verder denken de analisten dat de bezettingsgraad onveranderd is gebleven op 91 procent.
Outlook
Voor heel 2025 mikt Vopak op een EBITDA van 1,17 tot 1,20 miljard euro. Dit oogt haalbaar volgens de analisten, die gemiddeld uitgaan van 1,19 miljoen euro.
Vopak presteert naar eigen zeggen “veerkrachtig” en profiteert van eenmalige meevallers die een negatief wisselkoerseffect van 30 miljoen euro compenseren, zo liet de tankopslagspecialist bij de halfjaarcijfers weten.
Verder denkt Vopak dit jaar operationeel minder dan 300 miljoen euro te investeren. De groeinvesteringen worden geschat op ongeveer 700 miljoen euro.
Vopak maakt de resultaten woensdag voorbeurs bekend.