Beursblik: UBS verlaagt koersdoel DSM-Firmenich
UBS heeft vrijdag het koersdoel voor DSM-Firmenich verlaagd van 106 naar 100 euro, maar handhaafde wel het koopadvies. Dit bleek vrijdag uit een rapport van analist Charles Eden.
Donderdag kwam DSM-Firmenich met cijfers over het derde kwartaal. DSM verlaagde daarbij de outlook voor 2025.
Na de cijfers besloot Eden om zijn taxaties voor de EBITDA in 2026 met 8 procent te verlagen. Dat heeft volgens de analist vooral te maken met de divisie Animal Health & Nutrition, waar de lagere prijzen voor vitamine A en E een negatieve impact hebben. “Dit laat nog maar eens zien waarom het management de divisie zo graag wil verkopen. De winstontwikkeling is extreem volatiel.”
DSM-Firmenich denkt een verkoop nog altijd voor het jaareinde te kunnen afronden, hoewel het moeizamer gaat dan gedacht, aldus Eden. Waar de analist eerder nog dacht dat een verkoop 2,9 miljard euro zou opleveren, gaat hij nu uit van 2,3 miljard euro.
Het aandeel DSM-Firmenich daalde vrijdagmiddag 0,8 procent tot 71,42 euro.