Beursblik: Degroof zet Kendrion op de kooplijst
Degroof Petercam heeft woensdag het advies voor Kendrion verhoogd van Houden naar Kopen en het koersdoel ging daarbij van 13,00 naar 16,50 euro. Dit bleek uit een rapport van analist Frank Claassen.
“Ondanks de nog altijd uitdagende marktomstandigheden, steeg de EBITDA-marge boven verwachting”, zag Claassen in de vanochtend door Kendrion gepresenteerde cijfers. “Dat toont het succes van de kostenbesparingen.”
Ook wees de analist op de verkoop van de Chinese activiteiten. Dit kon op goedkeuring van Claassen rekenen. “Want dit versterkt de focus op Industrial.”
De waardering van 70 miljoen euro voor de Chinese tak noemde Degroof “aantrekkelijk”. Daarmee kan Kendrion, zoals het vanochtend aankondigde, de aandeelhouder belonen, terwijl er volgens Claassen voldoende ruimte overblijft voor aanvullende overnames.
Al met al een “overtuigend” kwartaalrapport, concludeerde Claassen. En met de verkoop van de Chinese tak worden de doelstellingen voor de middellange termijn alleen maar realistischer, vulde hij aan.
Het aandeel Kendrion steeg woensdag met 9,5 procent naar 12,74 euro.