Fresnillo profiteert van hogere goudprijs
De aandelen van Fresnillo zitten in de lift, nadat de mijnbouwer zijn prognose voor de goudproductie voor dit jaar verhoogde en aangaf dat de winst vóór belastingen in de eerste helft van het jaar sterk was gestegen dankzij een stijging van de prijzen voor edelmetalen. Dit bleek dinsdag uit het kwartaalrapport van het bedrijf.
Fresnillo meldde dinsdag dat de omzet is gestegen van 1,49 miljard dollar naar 1,94 miljard dollar.
Het in Londen genoteerde aandeel, dat dit jaar al meer dan verdubbeld is, behaalde een winst vóór belastingen van 660 miljoen dollar in de eerste helft van het jaar, vergeleken met 278 miljoen dollar in dezelfde periode van 2024.
Met deze cijfers deed Fresnillo het beter dan de markt had verwacht.
De raad van bestuur kondigde dinsdag een interim-dividend van 0,208 dollar per aandeel aan.
Outlook
De mijnbouwer verhoogde dinsdag de doelstelling voor de goudproductie dit jaar dankzij een hogere productie op de locatie in Herradura. Het bedrijf verwacht nu een goudproductie van 550.000 tot 590.000 ounces, een stijging ten opzichte van de eerdere prognose van 525.000 tot 580.000 ounces.
Daarentegen verlaagde het bedrijf zijn jaarprognose voor de zilverproductie. De prognoses voor lood en zink werden herhaald.
Het aandeel Fresnillo steeg dinsdagmorgen bijna 7 procent op de beurs in Londen.
© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.