Beursblik: Berenberg blijft positief over Aegon

Berenberg heeft maandag het koopadvies voor Aegon herhaald met een koersdoel van 7,70 euro. Dit bleek uit een rapport van analist Michael Huttner.
Twee jaar na de verkoop van een deel van zijn Nederlandse activiteiten aan ASR nam analist Huttner de transactie opnieuw onder de loep.
Sindsdien is de waarde van Aegon’s belang in ASR gestegen naar 3,6 miljard euro en beschikt het concern over 1,9 miljard euro aan kasmiddelen. Dit impliceert dat Aegon’s operationele activiteiten door de markt op slechts 5 miljard euro worden gewaardeerd, aldus Berenberg.
Die operationele activiteiten leveren naar schatting jaarlijks 600 miljoen euro aan operationele kasstroom op, na aftrek van kosten, wat goed is voor een rendement van 12 procent op de waardering van 5 miljard euro.
Huttner stelde dat een realistische waardering niet 5,0 miljard maar 7,7 miljard euro is.
En dat biedt nog voldoende opwaarts potentieel voor een belegging in Aegon, aldus de analist.
Het aandeel Aegon sloot vrijdag op 5,99 euro.
Match My View
Vind snel en gemakkelijk een beursproduct dat past bij uw strategie.
Profiteer van
koersstijgingen of juist koersdalingen met onze handige selectietool. Selecteer een aandeel: