Toegang tot al onze analyses en koopstips? Word abonnee
AEX
NAS100
US500
HONG KONG
EUR/USD
Bekijk koersen

Aandeelhouders schrappen emissievolmacht InPost

Aandeelhouders schrappen emissievolmacht InPost
20 mei 2025 om 19:02

Aandeelhouders van InPost hebben tijdens een buitengewone vergadering in Luxemburg geen nieuwe volmacht verleend aan de bestuurders om het aandelenkapitaal te verhogen en voorkeursrechten van zittende aandeelhouders te beperken. Dat maakte de Poolse uitbater van pakketkluizen dinsdag bekend.

Volgens de statuten van 2021 mocht het bestuur tot 10 miljard nieuwe aandelen tot een totaalbedrag van 100 miljoen euro uitgeven, zonder overleg met de aandeelhouders. De vergadering werd belegd om die toestemming voor vijf jaar te verlengen. Dit voorstel werd afgewezen met 65,6 procent van de stemmen. Van het uitstaande kapitaal was 81,6 procent vertegenwoordigd.

Een ander voorstel was om aandeelhouders met tenminste 10 procent van de aandelen het recht te geve om een commissaris te nomineren, en het benoemingsrecht van twee commissarissen voor aandeelhouders met een belang van meer dan 20 procent. Dit voorstel werd met 70 procent van de stemmen goedgekeurd.  InPost heeft drie grote aandeelhouders, met samen meer dan de helft van de aandelen: PPF Group, met 28,75 procent, A&R Investments, met 12,49 procent, en Advent International, met 10,98 procent. De resterende 47,8 procent van de aandelen zijn in handen van kleinere aandeelhouders. 

De reguliere jaarvergadering, ook dinsdag gehouden te Luxemburg, ging akkoord met alle voorstellen. Een adviserende stem over de beloning van het bestuur verried wel enige afkeuring: 73,6 procent stemde voor, dus meer dan een kwart stemde tegen.


Match My View
Vind snel en gemakkelijk een beursproduct dat past bij uw strategie.
Profiteer van koersstijgingen of juist koersdalingen met onze handige selectietool. Selecteer een aandeel:

Koers van aandelen in dit artikel

  • BMW
    * *
  • BNP Paribas
    * *
  • FR40
    * *
  • ING Groep
    * *
  • KBC Groep
    * *
  • Lotus Bakeries
    * *
  • Mercedes Benz
    * *
  • PORT20
    * *
  • Royal Dutch Shell
    * *
  • Siemens
    * *
  • Stellantis
    * *

Wil je direct op de hoogte zijn van het laatste beursnieuws?

Schrijf je nu in voor onze gratis nieuwsbrief en mis niks!

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.