Toegang tot al onze analyses en koopstips? Word abonnee
AEX
NAS100
US500
HONG KONG
EUR/USD
Bekijk koersen

Valuta: euro licht onder druk

Valuta: euro licht onder druk
27 jan 2025 om 11:35

 De euro daalde maandagochtend licht ten opzichte van de dollar. Dit aan het begin van een beursweek die voor de valutamarkten die naar verwachting vooral in het teken zal staan van de rentebesluiten van de Federal Reserve en Europese Centrale Bank en een aantal interessante macrocijfers.

Verwacht wordt dat de ECB donderdag de rente zal verlagen terwijl de Fed woensdagavond de rente juist ongewijzigd zal laten, aldus Ipek Ozkardeskaya van Swissquote Bank

Verder staan er donderdag economische groeicijfers op de rol, die mogelijk een veel zwakkere economische groei in de eurozone laten zien dan in de VS in het vierde kwartaal, volgens de analist.

Dit zou voor de ECB reden zijn om de rente verder te verlagen omdat de inflatiedruk onder controle blijft, denkt Ozkardeskaya.

Beleggers gaan er volgens haar van uit “dat de groeikloof tussen de VS en de eurozone en de uiteenlopende vooruitzichten van de Fed en ECB, een aanhoudende zwakte voor de euro betekenen, in plaats van een duurzaam herstel van de eenheidsmunt.”

De euro/dollar handelde maandagochtend 0,1 procent lager op 1,0497. Valutaspecialisten van ING denken dat de greenback verder kan stijgen nu de verwachte importheffingen op producten uit Canada en Mexico naderen. Die moeten komende zaterdag, 1 februari, van kracht worden.

Ondertussen pleiten sterke Amerikaanse economische cijfers ervoor dat de Fed een langere pauze inlast. Beleggers zijn waarschijnlijk “redelijk comfortabel” met long dollarposities die inzetten op een sterkere munt, aldus ING.

De dollar noteerde maandag licht hoger ten opzichte van de Canadese dollar en Mexicaanse peso.

Ten opzichte van de Colombiaanse peso won de greenback 1,0 procent. Zondag brak een kortstondig handelsconflict uit tussen de VS en Colombia, nadat het Zuid-Amerikaanse land twee Amerikaanse vliegtuigen met migranten weigerde. President Trump dreigde vervolgens met importheffingen op Colombiaanse producten die zouden oplopen van 25 naar 50 procent en ook andersom waarschuwde Colombia voor sancties. De kwestie zou inmiddels zijn opgelost.


© Copyright ABM Financial News B.V. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Financial News B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.

Wil je direct op de hoogte zijn van het laatste beursnieuws?

Schrijf je nu in voor onze gratis nieuwsbrief en mis niks!

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.