AEX *
Toegang tot al onze analyses en kooptips? Word abonnee
AEX *
AMX *
BEL20 *
NAS100 *
US30 *
USA500 *
VIX *

Beursnieuws

ABM dinsdag, 13 december 2022 14:50

Wall Street richting groene opening na meevallende inflatiedata

In dit artikel vind u onder andere informatie over: Boeing, Dow Inc., Oracle,

De Amerikaanse beurzen gaan dinsdag een flink hogere opening tegemoet, na het verschijnen van meevallende inflatiedata in de Verenigde Staten. In aanloop naar de openingsbel in New York noteren de futures op de S&P 500 tot 2,0 procent hoger, net als die op de Dow Jones index terwijl de Nasdaq-futures tot 3,0 procent stijgen.

De Amerikaanse consumentenprijzen stegen in november op jaarbasis met 7,1 procent, na een stijging van 7,7 procent in oktober. Er werd een inflatie van 7,3 procent verwacht. De kerninflatie, die in oktober nog uitkwam op 6,3 procent, zakte tot 6,0 procent. Hier werd 6,1 procent voorspeld.

Op maandbasis stegen de consumentenprijzen met 0,1 procent en kwam de kerninflatie uit op 0,2 procent. Ook deze cijfers vielen mee.

In een reactie zegt marktanalist Naeem Aslam van AvaTrade dat de kerstman een aardig cadeau heeft afgeleverd bij de Federal Reserve, "die nu de kerst met meer rust kan vieren, wetende dat de inflatie zich beweegt in de richting die ze willen."

Woensdag volgt het besluit van de Fed om de rente verder te verhogen, vermoedelijk met 50 basispunten tot een bandbreedte van 4,25 tot 4,50 procent.  

Volgens Deutsche Bank zijn er maar weinig dagen zo belangrijk als vandaag en morgen, met de consumentenprijzen en het rentebesluit van de Fed, die het verschil kunnen maken tussen een kerstrally en een kerstdomper op de aandelenmarkten.

Op macro-economisch vlak is het dinsdag verder vrij rustig. Later vanmiddag komt de OPEC met zijn maandrapport. De olieprijs stijgt een procent, na een plus van 3 procent op maandag.

De euro/dollar handelde voorafgaand aan het Amerikaanse inflatierapport licht hoger op 1,0545 en is daarna gestegen naar 1,0650. De Amerikaanse tienjaarsrente is gedaald van 3,59 tot 3,48 procent.

Bedrijfsnieuws

Oracle gaat dinsdag een 4 procent hogere opening tegemoet, nadat het softwarebedrijf maandag nabeurs de boeken opende. De resultaten over het afgelopen kwartaal waren beter dan verwacht, waarbij Oracle vooral kon profiteren van zijn clouddiensten.

Eli Lilly heeft dinsdag een teleurstellende outlook voor 2023 gepresenteerd, waarna het aandeel in de voorbeurshandel op Wall Street een procent daalt. De Amerikaanse farmaceut rekent voor komend jaar op een winst per aandeel van 7,65 tot 7,85 dollar en een aangepaste winst van 8,10 tot 8,30 dollar. Analisten geraadpleegd door FactSet voorspellen een aangepaste winst per aandeel van 9,16 dollar.

United Airlines heeft bij vliegtuigbouwer Boeing een order voor 100 787-toestellen geplaatst. Dit maakten de ondernemingen dinsdag bekend, zonder financieel in detail te treden. United Airlines noteert voorbeurs vlak en Boeing stijgt bijna 3 procent.

Slotstanden

De Amerikaanse beurzen zijn maandag hoger geëindigd. De S&P 500 won 1,4 procent op 3.990,56 punten, de Dow Jones index steeg 1,6 procent op 34.005,04 punten en de Nasdaq sloot 1,3 procent hoger bij een stand van 11.143,74 punten.


De koers van het aandeel Boeing noteert live op * met een verschil van *. De koers was gisteren op zijn hoogst 197,57 en op zijn laagst 193,92. Het aandeel had een slotkoers van 197,53.

De koers van het aandeel Dow Inc. noteert live op * met een verschil van *. De koers was gisteren op zijn hoogst 51,93 en op zijn laagst 50,45. Het aandeel had een slotkoers van 51,78.

De koers van het aandeel Oracle noteert live op * met een verschil van *. De koers was gisteren op zijn hoogst 88,48 en op zijn laagst 87,51. Het aandeel had een slotkoers van 88,01.


Lees meer over de onderwerpen in dit bericht:

Before_the_bell


Match My View
Vind snel en gemakkelijk een beursproduct dat past bij uw strategie.
Profiteer van koersstijgingen of juist koersdalingen met onze handige selectietool. Selecteer een aandeel:

De Aandeelhouder TV

maart 27, 2023

AEX: Zakken we terug naar de 700 punten?

maart 27, 2023

Pharming breekt uit | 27 maart 2023 | Markets Update van BNP Paribas Markets

maart 25, 2023

FED schrikt en de bankensector in de stress, maar wat moet je er nu mee als belegger?

maart 24, 2023

BRENT OIL naar 80+ – 21mrt23

Het laatste beursnieuws

updates

  • 08:06

    First Citizens koopt groot deel van Silicon Valley Bank

  • 10:07

    Aandeel Nemetschek: Zit er nu veel meer in?

  • 08:19

    Bankproblemen houden gemoederen bezig, maar tech profiteert van lagere rente

  • 15:39

    LYNX Beursflash: Zijn Rabobank Certificaten een interessante belegging? 

  • 10:42

    Aandeel L’Oréal: De stieren gaan “all in”

  • 08:22

    Geen renteverlaging in 2023 volgens Fed

  • 14:35

    Call opties uitleg: betekenis, voorbeelden en strategieën 

  • 13:39

    Aandeel Goldman Sachs: “happy end?”

  • 13:39

    Aandeel Goldman Sachs: “happy end?”

Masterclasses

Columns

Nieuw
26 mrt 11:54 Nico Inberg

Waar kan koers Pharming heen?

23 mrt 09:50 Bas Heijink

AEX: Wordt dit een bearmarkt?

22 mrt 17:18 Redactie

Fed, Pharming, Ordina, Flow en Aegon