AEX *
Toegang tot al onze analyses en kooptips? Word abonnee
AEX *
AMX *
BEL20 *
NAS100 *
US30 *
USA500 *
VIX *

Beursnieuws

ABM maandag, 4 april 2022 11:43

Valuta: rustige weekstart

In dit artikel vind u onder andere informatie over: Rabobank Certificaten,

De valutamarkt is maandag in een gezapige stemming en kan zich opmaken voor een redelijk rustige week, zo lang er geen belangrijke ontwikkelingen op het geopolitieke vlak zijn. Dat stelde marktanalist Teeuwe Mevissen van Rabobank maandag.

Er is volgens hem wel sprake van enige risico-aversie, met een euro/dollar rond 1,10.

In de tweede helft van vorige week hadden beleggers nog hoop op een diplomatieke oplossing voor het conflict in Oekraïne, na berichten over terugtrekking van Russische troepen rond de hoofdstad Kiev.

"Wie zich de oorlog in Tsjetsjenië kan herinneren: toen ging het in het begin ook faliekant verkeerd voor de Russen, en werd een kolonne tanks zonder begeleiding van infanterie kapotgeschoten. Daarna hebben de Russen zich tijdelijk teruggetrokken en vervolgens de Tsjetjeense hoofdstad Grozny met de grond gelijk gemaakt. Ik zie weinig reden om te denken dat dat nu anders zal gaan", aldus Mevissen.

Bij alle beelden van verwoesting en oorlogsmisdaden blijft het optimisme bij beleggers onverwoestbaar. "Als er geen nieuws is, is er altijd een onzichtbaar handje dat de koersen omhoog trekt", aldus Mevissen. "De beurs is erg goed in het negeren van slecht nieuws. Alleen als echt voor iedereen duidelijk is dat het niet goed gaat, gaan de koersen omlaag."

Die trend omhoog is nog versterkt in het recente verleden, toen elke negatieve ontwikkeling leidde tot een lagere rente, waardoor er nog meer reden was om in aandelen te beleggen.

De economische agenda voor deze week is tamelijk neutraal, met veel terugblikkende cijfers en de notulen van de laatste Fed-vergadering als belangrijkste punt van aandacht. Die notulen zullen worden bestudeerd op de kans dat de Fed de volgende renteverhoging niet met 25 maar met 50 basispunten zal doen. Als dat laatste het geval is, zou de euro/dollar wel eens onder 1,10 kunnen zakken, vermoedt Mevissen.


De koers van het aandeel Rabobank Certificaten noteert live op * met een verschil van *. De koers was gisteren op zijn hoogst en op zijn laagst . Het aandeel had een slotkoers van .


Lees meer over de onderwerpen in dit bericht:

Valutabericht


Match My View
Vind snel en gemakkelijk een beursproduct dat past bij uw strategie.
Profiteer van koersstijgingen of juist koersdalingen met onze handige selectietool. Selecteer een aandeel:

De Aandeelhouder TV

maart 20, 2023

ING eerste rebound poging – 20mrt23

maart 20, 2023

Aandelen NN Group richting de 40 euro?

maart 20, 2023

Macroflits: Komt er een bankencrisis?

maart 20, 2023

Onrust financiële sector houdt aan | 20 maart 2023 | Markets Update van BNP Paribas Markets

Het laatste beursnieuws

updates

  • 10:15

    Rabobank Certificaten uitleg over het dividend en de risico’s

  • 10:00

    AEX zet 200EMA onder druk & ASML verliest kracht

  • 08:36

    UBS neemt Credit Suisse over – Wat doet de Fed deze week?

  • 10:30

    Aandeel Adobe: Sterke cijfers, nu hebben de stieren hun kans

  • 08:04

    Grote Amerikaanse banken snellen First Republic Bank te hulp

  • 15:21

    Aandeel Volkswagen: Wordt de outlook 2023 gerealiseerd?

  • 11:14

    LYNX prolongeert titel ‘Broker van het jaar’

  • 11:14

    LYNX prolongeert titel ‘Broker van het jaar’

  • 11:14

    LYNX prolongeert titel ‘Broker van het jaar’

Masterclasses

  • 21 maart

    Waar komt rendement nou eigenlijk vandaan?

Columns

Nieuw
20 mrt 12:46 Redactie

Hierom dalen banken ondanks de reddingen

17 mrt 10:03 Doijer en Kalff

Alles wat u moet weten over de DJIA-goud ratio 2.0 en waarom uw favoriete indicatoren en ratio’s outdated zijn

17 mrt 10:19 Cees Smit

Column: Klimaat Gekkies in Brussel