Beursnieuws
donderdag, 8 oktober 2020 21:05
Saoedi-Arabie denkt aan uitstel productieverhoging OPEC+
Saoedi-Arabië overweegt het plan om de productie van OPEC+ vanaf volgend jaar verder op te voeren, uit te stellen tot het eind van het eerste kwartaal van 2021. Dit meldde de Wall Street Journal donderdag op basis van uitspraken van Saoedische overheidsfunctionarissen.
De bedoeling was om de productie-inperkingen van OPEC en zijn bondgenoten vanaf 2021 geleidelijk verder te versoepelen, maar door het stijgend aantal Covid-19 besmettingen en de economische impact daarvan op de vraag naar olie, zou Saoedi-Arabië van gedachten zijn veranderd.
"De markt kan er niet nog eens 2 miljoen vaten per dag bij hebben", citeerde de zakenkrant een Saoedische official. Volgens de Wall Street Journal houdt Riyad ook rekening met een toestroom van Libische olie in 2021.
Sinds augustus pompt OPEC+ dagelijks 7,7 miljoen vaten minder op en dat tot zeker eind dit jaar. De OPEC praat eind november met zijn bondgenoten over een mogelijke verlenging van de productie-afspraken.