Beursnieuws
woensdag, 19 augustus 2020 14:15
Trump steunt poging van Oracle om TikTok te kopen
De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn steun uitgesproken voor Orcale om de Amerikaanse activiteiten van TikTok over te nemen. Dit meldde The Wall Street Journal woensdag.
Het softwareconcern is een nieuwkomer in de onderhandelingen voor een overname van de populaire video-app. Eigenaar ByteDance ziet zich geconfronteerd met een deadline van de regering Trump om zijn Amerikaanse activiteiten af te stoten.
Oracle heeft verkennende besprekingen gevoerd met enkele minderheidsinvesteerders in ByteDance over een mogelijke overname. Het is volgens de Amerikaanse zakenkrant niet duidelijk hoe vergevorderd de besprekingen zijn.
Microsoft zei eerder deze maand gesprekken te voeren met ByteDance en deze gesprekken te coördineren met het Witte Huis. Ook Twitter heeft interesse in de populaire app.
Oracle heeft echter nauwere banden met het Witte Huis dan de meeste andere partijen die bij het bieden betrokken zijn. Larry Ellison, medeoprichter, voorzitter en grootste aandeelhouder van het bedrijf, organiseerde eerder dit jaar een fundraising-evenement voor de president bij hem thuis.
Toen Trump dinsdag werd gevraagd of Oracle een geschikte koper voor TikTok zou zijn, zei hij: "Ik vind Oracle een geweldig bedrijf en ik denk dat de eigenaar van het concern een geweldige kerel is, een geweldig persoon. Ik denk dat Oracle [een overname] zeker aankan", aldus de president.