Beursnieuws
vrijdag, 26 juni 2020 09:13
Beursupdate: AEX overtuigend hoger van start gegaan
De AEX index koerste vrijdag kort na de beursgong 1,0 procent hoger naar 566,14 punten, terwijl de Midkap eveneens 1,0 procent won.
Onder de volledig groengekeurde hoofdaandelen gingen ASMI, Randstad en ArcelorMittal aan kop met winsten van ongeveer 2 procent. Indexzwaargewicht Unilever sloot de rij met een nipt plusje.
In de AMX won Air France-KLM 6 procent nadat vanochtend bekend werd dat KLM 3,4 miljard steun krijgt van de Nederlandse overheid. Loonoffers van onder meer de piloten zijn een voorwaarde.
Arcadis verloor 1 procent.
Onder de kleinere aandelen won Vivoryon meer dan 4 procent. Het biotechbedrijf is van plan om volgend jaar een Fase 2a studie te starten met PQ912 voor de ziekte van alzheimer, terwijl in de Europese Unie een dergelijke studie in de tweede helft van dit jaar al moet plaatsvinden.