Beursnieuws
maandag, 21 oktober 2019 09:57
Valuta: pond lager na spannend weekend voor Brexit
Het Britse pond staat maandag iets lager ten opzichte van de euro, nadat een nieuwe kans om een Brexit-deal door het Britse parlement te loodsen werd gemist.
"Het was een spannend weekend", zei valuta-analist Stefan Koopman van Rabobank.
Partijen in de markt hadden de mogelijkheid dat dit weekend een beslissende stap naar een Brexit-deal zou worden gezet ingeprijsd. "De mogelijkheid werd niet gebruikt, zoals wel vaker is gebeurd", zei Koopman.
Als gevolg staat het pond nu zo'n 0,2 procent lager ten opzichte van de andere grote valuta. "De beweging is beperkt", aldus Koopman, want er blijft hoop in de markt dat premier Boris Johnson genoeg steun zal verzamelen om over twee dagen alsnog de deal door het Lagerhuis te slepen.
Het belangrijkste is dat het risico van een no-deal Brexit op de korte termijn geheel uit de markt is weggeslopen, zei de analist. Er kunnen verkiezingen komen als de Brexit wordt uitgesteld en mogelijk een referendum over de Johnson-deal, waar Labour nu op aanstuurt.
Mocht de deal van Johnson worden aangenomen, gaat er een nieuwe dynamiek spelen, rond het risico dat er over twee jaar alsnog een situatie komt, die heel erg op een no-deal Brexit lijkt, als het uitgetreden Verenigd Koninkrijk geen handelsakkoord weet te sluiten met de EU. "Maar dat is van later zorg", aldus Koopman.
"Als je kijkt naar de markt voor opties, zie je dat de volatiliteit enorm is toegenomen in het Britse pond wat erop wijst dat valuta-beleggers een grote beweging verwachten en daar momenteel erg op zijn gefocust."
Later in de week volgt het ECB-rentebesluit, in wat de laatste monetaire beleidsvergadering zal zijn onder voorzitter Mario Draghi, die het stokje overdraagt aan Christine Lagarde.
Koopman verwacht een non-event, na het grote pakket dat Draghi volgende maand aankondigde.
Het Britse pond stond maandag op 0,8631 euro, terwijl een Amerikaanse dollar 1,2938 pond waard was.