Wall Street lijkt na een volatiel koersverloop met winst te gaan sluiten. Ruim een half uur voor het sluiten van de handel noteerde de Dow Jones een kleine winst van 0,1 procent, steeg de breder samengestelde S&P 500 index ook 0,1 procent en klom techbeurs Nasdaq 0,4 procent hoger.
Halverwege de handelsdag doken de Amerikaanse beurzen in het rood, om vervolgens te herstellen.
Beleggers lijken de vrees voor een handelsoorlog van zich af te schudden. Vorige week gingen aandelenmarkten wereldwijd omlaag door de vrees voor een handelsoorlog nadat president Donald Trump invoertarieven aankondigde om de Amerikaanse staal- en aluminiumsector te beschermen.
Volgens investment manager Simon Wiersma van ING wordt van bijna alle kanten druk uitgeoefend op president Donald Trump om af te zien van de importheffingen, ook door leden van de Republikeinse partij.
Daar kwam nog eens bij dat Noord en Zuid-Korea toenadering zochten. De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un zou een delegatie uit Zuid-Korea hebben verteld dat hij in gesprek wil met Amerika over het opgeven van zijn nucleaire programma. Ook zou hij eind april een ontmoeting willen met de Zuid-Koreaanse president Moon Jae-in.
Amerikaanse veiligheidsdiensten twijfelen hoe serieus het aanbod van de Koreaanse dictator moet worden genomen. Trump reageerde evenwel hoopvol.
"Mogelijke vooruitgang geboekt in de gesprekken met Noord-Korea. Voor het eerst in jaren wordt er serieus werk van gemaakt door alle betrokken partijen", schreef Trump op Twitter.
Wel houdt ook de Amerikaanse president er rekening mee dat het op niets uitloopt. "Misschien valse hoop, maar de Verenigde Staten zijn klaar om hard te gaan, ongeacht de richting."
Macro-economisch was het een rustig dagje, met louter de Amerikaanse fabrieksorders op de rol. Deze daalden in januari met 1,4 procent, grofweg in lijn met de krimp die economen ook voorzagen. Het was daarmee de eerste daling na een periode van vijf maanden van groei.
De euro noteerde tegenover de dollar op 1,2399. Maandag rond het slot van de handel in New York was dit 1,2336.
Olie kwam dinsdag niet echt van zijn plek. De april-future op een vat West Texas Intermediate steeg afgerond krap 0,1 procent, ofwel 0,03 dollar, tot 62,60 dollar, nadat er maandag nog een stijging van ruim twee procent werd geboekt. Positief was dat de dollar daalde en OPEC-leden minder olie oppompten in februari. Daar stond tegenover dat de markt vreest dat de Amerikaanse olievoorraden afgelopen week opnieuw zijn gestegen.
Bedrijfsnieuws
Met het leeuwendeel van het cijferseizoen achter de rug, was het op bedrijfsvlak relatief rustig. Wel kwam Target nog met cijfers. Het aandeel daalde 4,4 procent, ondank dat de retailer afgelopen kwartaal meer omzet en winst behaalde. Voor het lopende kwartaal voorziet Target een lage enkelcijferige groei van de identieke omzet met een aangepaste winst per aandeel van 1,25 tot 1,45 dollar. Over het hele boekjaar wordt eveneens een lage enkelcijferige omzetgroei verwacht met een aangepaste winst per aandeel van 5,15 dollar tot 5,45 dollar.
CommerceHub wordt overgenomen door het investeringsbedrijf Sycamore Partners voor 1,1 miljard dollar. Aandeelhouders van CommerceHub ontvangen 22,75 dollar per aandeel, wat bijna een kwart meer is dan de slotkoers van maandag. CommerceHub werd verhandeld op 22,41 dollar.