Philips een grote domper

Eddy Schekman - 10 januari 2012, 14:08

Het is geen echte verrassing dat Philips met een omzet- en winstwaarschuwing is gekomen voor het vierde kwartaal 2011. De bodem van de koers is nog ver te zoeken.

Philips denkt dat de omzet in het vierde kwartaal met ,,een midden-enkelcijferig percentage” is gegroeid ten opzichte van het voorgaande jaar. Het bedrijfsresultaat (ebita) komt uit op ongeveer 500 miljoen euro, tegen 913 miljoen euro in het vierde kwartaal van 2010. De tegenvaller wordt toegeschreven aan de moeilijke marktomstandigheden, maar daar kan tegenin worden gebracht dat de onderneming niet op tijd de bakens heeft verzet. Integendeel. Het concern houdt vast aan oude doelstellingen. Topman Frans van Houten van Philips blijft verwachten dat volgend jaar een omzetgroei mogelijk is van tussen de 4% en 6%.

 

En analisten dromen mee over betere tijden. Marcel Achterberg, analist bij Petercam, vindt de prognose voor 2013 belangrijker dan de resultaten. Een domper is de tegenvallende groei van Healtcare, waar de omzet het laatste kwartaal met 5% daalde. Het is nog maar de vraag, waar geen antwoord op wordt gegeven, wanneer de bodem is bereikt.

 

In ieder geval geldt dat niet voor de koers van het aandeel. Terecht daalde de koers sterk na de winstwaarschuwing en kwam terecht op 14,96 euro. Op korte termijn mag een kleine stijging worden verwacht, maar op basis van de maandgrafiek is de bodem nog lang niet in zicht. De ondergrens van de bandbreedte ligt in deze grafiek op 11,50 euro, zodat na redelijke koersstijgingen (gedekte) calls kunnen worden geschreven.

0 reacties

Er zijn geen reacties op dit artikel.

U kunt een reactie achterlaten als u bent ingelogd.

Recente weblogs

Hogere transactiekosten aandelenhandel onvermijdelijk

Een betrouwbaar handelssysteem is belangrijker dan een paar cent minder transactiekosten.

22 mei 2013, 16:11 - 0 reacties - Lees verder
Sifratelli

Met Groupon op koopjesjacht

Groupon noteert al geruime tijd in een neutrale trading range. We zien momenteel kansen in dit fonds. Zeker als de weerstand van ongeveer $6,66 wordt uitgenomen, kan jacht worden gemaakt op de high van augustus 2012, zijnde $8. Het tweede koersdoel prikken we op $10 zijnde de iets onder de high van juli 2012.

14 mei 2013, 22:41 - 0 reacties - Lees verder
Harry Klip

Stel hoge eisen aan uw handelsplatform

Door de concurrentie in brokerland zijn aanbieders tegenwoordig bijna verplicht om zich (technologisch) zo veel mogelijk te ontwikkelen. En daar plukt u de vruchten van!

7 mei 2013, 16:45 - 0 reacties - Lees verder
Sten Lemmens

Het vinden van een goede en betrouwbare broker

Online Beleggen blijft populair en dat ondanks (of misschien wel dankzij) de economische crisis. Door de vele aanbieders op de markt is het soms moeilijk voor de beleggers om het kaf van het koren te scheiden.

18 april 2013, 16:31 - 0 reacties - Lees verder
Sten Lemmens

De voordelen van CFD`s

De voordelen van CFD’s CFD's (Contracts for Difference) worden steeds populairder in Nederland en steeds meer traders kiezen deze instrumenten boven andere hefboomproducten.

11 april 2013, 14:58 - 0 reacties - Lees verder
Sten Lemmens

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
PHILIPS KON toevoegen aan uw watchlist 22,52 0,36% 0,08 22,44

Portefeuille van de auteur: Eddy Schekman

De gebruiker heeft zijn/haar portefeuilles niet zichtbaar gemaakt.