Koers ASML heeft nog opwaarts potentieel

Eddy Schekman - 14 juli 2010, 16:33

Chipmachinefabrikant ASML is met een mooie opsteker gekomen voor de haussiers. Het resultaat over het tweede kwartaal heeft de verwachtingen van analisten overtroffen.

Koers ASML profiteert van beter dan verwachte cijfers ASML meldde woensdag een omzet van van 1,069 miljard euro over het tweede kwartaal. Dat was ruim 40 miljoen euro meer dan analisten in doorsnee hadden voorspeld. In het eerste kwartaal bedroeg de omzet van ASML 742 miljoen euro. De nettowinst klom tot 239 miljoen euro, 30 miljoen euro meer dan verwacht en een ruime verdubbeling ten opzichte van de eerste drie maanden van dit jaar. ASML verwacht dat de totale omzet dit jaar 10 tot 15 procent hoger zal zijn dan de vorige recordomzet van 3,8 miljard euro. In april gaf het bedrijf al aan dat een nieuwe recordomzet in 2010 waarschijnlijk was. Er werd toen echter geen concreet groeipercentage genoemd. ASML profiteert al maandenlang van de sterk toegenomen vraag naar chips voor moderne smartphones en netbooks.

 

Een gedekte call schrijven

 
Het aandeel noteert 25,76 euro. De RSI geeft voor de korte termijn aan dat de koers verder kan oplopen, maar de bovenkant van de bandbreedte ligt op 26 euro. Als deze bovengrens niet wordt doorbroken dreigt het aandeel in een zijwaartse zigzag-beweging te komen. Let goed op de grafiek: af en toe gedekte calls schrijven kan geen kwaad.

0 reacties

Er zijn geen reacties op dit artikel.

U kunt een reactie achterlaten als u bent ingelogd.

Recente weblogs

Wall Street gaat hogere opening tegemoet

Amerikaanse futures leven op nadat media melden dat Griekenland een akkoord heeft gesloten over een cruciaal bezuinigingspakket.

15 minuten geleden - 0 reacties - Lees verder
Joeri Zwart

Brazilië: over chocola en SulAmérica

Afgelopen maand was ik voor het eerst sinds twee jaar terug in Brazilië. Naast Rio de Janeiro -waar het goed toeven is op Oudejaarsavond- ben ik teruggeweest in Vila Velha, een stad aan de kust waar ik twee jaar geleden ook enkele weken doorbracht.

7 februari 2012, 11:11 - 0 reacties - Lees verder
Allard  Gunnink

Update DSM/AkzoNobel spread 3 februari 2012

Op 12 november hebben wij een DSM hausse-optiestrategie uiteengezet, wat op de maandag daarop kon worden uitgevoerd. Hierbij gingen we 100 aandelen DSM Long @ €36,86 en verkochten we 1 call dec 39 @ 0,60. Middels deze strategie zetten wij in op een beperkte (rustige) stijging van het aandeel.

4 februari 2012, 17:18 - 0 reacties - Lees verder
Harry Klip

Diplomaplicht voor financiële adviseurs

Minister Jan Kees de Jager gaat een diplomaplicht invoeren voor financiële adviseurs. Prachtig! Naast het Dutch Securities Institute (DSI), de Chartered Financial Analyst society (CFA), Register Beleggings Analist (RBA), Gecertificeerd Financieel Planners (FFP), et cetera, et cetera is het hoog tijd voor nog een nieuw diploma. Maar komt er dan ook een diplomaplicht voor politici?

3 februari 2012, 09:36 - 0 reacties - Lees verder
Harm Van Wijk

Vraag naar olie valt tot laagste niveau sinds eind 1994

De vraag naar olie is in West-Europa teruggevallen tot het laagste niveau sinds eind 1994. Ruwe olie is in de oude wereld (Verenigde Staten, West-Europa en Japan) teruggevallen tot het dieptepunt van de recessie van 2009.

30 januari 2012, 09:34 - 0 reacties - Lees verder
Harm Van Wijk

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
ASML HOL... toevoegen aan uw watchlist 34,34 1,00% 0,34 34,00

Portefeuille van de auteur: Eddy Schekman

De gebruiker heeft zijn/haar portefeuilles niet zichtbaar gemaakt.