Klaar voor de Sinterklaasrally?

Alexander Steemers - 3 december 2008, 13:32

Statistici toonden aan dat in de periode vanaf Sinterklaas tot aan Driekoningen traditioneel het hoogste rendement wordt behaald.

Bekend is dat december traditioneel een goede beursmaand is. Sterker nog, december is de beste beursmaand van het jaar. In de periode 1983-2006 steeg de AEX in december gemiddeld 2,55 procent. De graadmeter noteerde in 87,5 procent van de gevallen op 1 januari hoger dan op 1 december.

Sinterklaas

Nog succesvoller dan de eindejaarsrally is echter de Sinterklaasrally. Dan gaat het niet over de Amerikaanse 'Santa Claus, ofwel de Kerstman, maar over onze eigen Spaans/Turkse Goedheiligman.

De periode van 5 december tot en met 6 januari (Driekoningen) blijkt vanaf 1983 wat betreft de AEX goed te zijn voor een gemiddeld rendement van 4,08 procent. In 78,3 procent van de gevallen steeg de AEX in de Sinterklaasperiode.

Oorzaken

Over de oorzaken van de Santa Claus- (vanaf tweede kerstdag tot en met 2 januari wint de Dow Jones gemiddeld 1,33 procent) of Sinterklaasrally zijn boeken vol geschreven. Algemeen wordt aangenomen dat de vraag stijgt omdat institutionele beleggers aan het eind van het jaar de boeken moeten sluiten en hun portefeuille op orde willen brengen. Ook het optimisme rond de feestdagen en (voornamelijk in Amerika) het investeren van kerstbonussen op de beurs is goed voor de koersen.

0 reacties

Er zijn geen reacties op dit artikel.

U kunt een reactie achterlaten als u bent ingelogd.

Recente weblogs

Rutte wil focus op groei, niet op schulden

Mark Rutte gaf in een persconferentie aan, dat wat hem betreft de focus ligt op groei van de economie en niet op schulden. Het lijkt er op dat politici eindelijk doorkrijgen dat het belangrijker is eerst de motor weer aan de praat te krijgen.

Gisteren - 0 reacties - Lees verder
Harm Van Wijk

Facebook: Flopbook

De financiële markten waren de afgelopen maanden in de ban van de beursintroductie van Facebook. Vrijdag 18 mei 2012 was het eindelijk zover: de ‘moeder aller IPO’s was na een vertraging van 4 uur een feit. Het is misschien vreemd dat we Facebook hebben gekozen als Aandeel van de Week, dat net 1 dag in de notering is.

20 mei 2012, 18:26 - 1 reactie - Lees verder
Jan Robert  Schutte

ECB laat Griekse banken barsten

“ECB trekt handen af van Griekse banken” kopte Het Financieele Dagblad. De Europese Centrale Bank laat de Griekse banken barsten vanwege het uitblijven van de noodzakelijke herkapitalisatie. De Grieken hebben nog niets gedaan met de € 25 miljard die het euronoodfonds EFSF een maand geleden heeft overgemaakt.

18 mei 2012, 15:03 - 0 reacties - Lees verder
Harm Van Wijk

Trojka hier, Trojka daar

niemand die heeft meer centen daar

17 mei 2012, 10:00 - 0 reacties - Lees verder
Sifratelli

Uitverkoop tafelzilver: who’s next

Na de verkoop van Wavin aan Mexicanen, de geplande overname van TNT Express door UPS en nu dan weer een Slimme Mexicaan die een voornaam strategisch belang in KPN neemt kunnen we gerust zeggen dat we in Nederland ons tafelzilver aan het verpatsen zijn.

14 mei 2012, 09:58 - 0 reacties - Lees verder
Leon Hillen

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
AEX INDEX toevoegen aan uw watchlist 292,76 0,23% 0,68 292,08

Portefeuille van de auteur: Alexander Steemers

De gebruiker heeft zijn/haar portefeuilles niet zichtbaar gemaakt.