Vandaag rebound AEX!
Index begint in ieder geval positief.

De AEX sloot donderdag de handelsdag af op 323,95 en dat is het laagste slot sinds 18 december 2009. Met dat slot staat de index 3,4% onder het slot van 2009. Na de hoogste slotstand van 2010 op 4 januari met 343,03 is de index nu 19,08 punten of wel - 5,6% gedaald. Hiermee komen we in de correctiezone zoals ik die in onze laatste gratis weekend nieuwsbrief heb aangegeven die loopt van 310 tot 324.
Kijken we naar het verloop van de Dow Jones - die gisteren opnieuw verder wegzakte - dan zien dat daar de 10.000 punten grens weer in zicht komt. Het lijkt erop dat die grens nu al aantrekkingskracht heeft en dat beleggers in het zicht van die 10.000 het gevecht tussen de bulls en de bears niet willen afwachten en hun aandelen in de verkoop doen. Hiermee komt de 10.000 uiteraard nog sneller in zicht. Met nog een handelsdag te gaan in deze maand is de Dow 2,9% gedaald en dat is de slechtste maand sinds februari 2009, kort voordat de index terugviel naar de laagste stand in 12 jaar. Dit terwijl de Dow Jones op 19 januari nog de hogste stand van de afgelopen 15 maanden noteerde.
In de AEX daggrafiek zien we dat de overbought-/oversold indicator sinds 21 januari onder de 50-lijn staat en dat is een slecht teken. We zien ook dat de indicator verder daalt en waarschijnlijk het bekende niveau onder de 30-lijn zal gaan opzoeken om van daariut uit te bodemen. Ook de TrendScore staat al meer dan een week op rood dus de aandelen beleggers doen er goed aan hun kruit droog te houden. Vraag voor vandaag is of we een rebound zien vanaf die 324 steun of dat de index verder wegzakt naar niveaus onder de 320.
Trendscore heeft al voor de daling praktisch haar posities afgebouwd. Door het strakke stoploss beleid konden veruit de meesten met winst worden afgesloten waardoor het jaarresultaat flink positief is. Sinds 11 januari hebben we - gezien het huidige - beursverloop geen nieuwe posities ingenomen maar hebben we al wel een aantal kansrijke posities op het oog. Deze zullen we dan ook snel aan de portefeuille toevoegen mocht ons systeem dat aangeven. Timing is everything! Wilt u ook eens profiteren van onze werkwijze en visie meldt u dan nu aan en profiteer ook van de nieuwe portefeuille opbouw.
De index opent vandaag op 325,52 met een ratio stijgers/dalers van 8:16. Vraag voor vandaag is of we een rebound zien vanaf die 324 steun of dat de index verder wegzakt naar niveaus onder de 320. Met de nodige economische cijfers vanmiddag vanuit de VS belooft het in ieder geval weer een enerverende dag te worden.
0 reacties
U kunt een reactie achterlaten als u bent ingelogd.
Recente weblogs
Steeds meer indices op recordniveauVorige week schreven we: “De Russell 2000, de graadmeter van 2000 Amerikaanse small caps, staat zelfs alweer op het hoogste niveau sinds maart 2009. Het lijkt er nu op, dat in het kielzog van de Amerikanen, de Europeanen tevens meer en meer vertrouwen krijgen in de aandelenmarkt.” 5 uren geleden - 0 reacties - Lees verder |
|
AEX opent lager!Schade blijft beperkt. 14 uren geleden - 0 reacties - Lees verder |
|
Binck maakt de belegger blij…?Vanmorgen bereikte ons het bericht dat BinckBank per 6 april de transactietarieven gaat verlagen. Voordat u juichend op de tafel gaat dansen: Binck maakt de kleine belegger blij met een mus die echt al heel lang dood is. Gisteren - 0 reacties - Lees verder |
|
Gaan er deze week records sneuvelen?Target AEX 345. 8 maart 2010, 09:17 - 0 reacties - Lees verder |
|
AEX volgende week op nieuw record?Perfecte week voor de beurzen. 6 maart 2010, 10:44 - 0 reacties - Lees verder |
|
|
|
AboutDe Trendscore site geeft u elke ochtend rond 10.00 een openingsupdate van de AEX. Verder kunt u zich hier abonneren op de gratis nieuwsbrief of een van de andere diensten. Via de zustersite Tradingvids.com worden ruim 750 (actuele) beursvideos aangeboden. |
Recente weblogs
- AEX opent lager!
- Gaan er deze week records sneuvelen?
- AEX volgende week op nieuw record?
- AEX even terug?
- AEX verliest deze week 2,4%.
- Meer weblogs »
Dossiers
Deze gebruiker heeft nog niet in een dossier gepubliceerd.Gerelateerde fondsen
| Naam | Laatste | Rend. | Verschil | Slot | |
|---|---|---|---|---|---|
| AEX INDEX | 339,02 | -0,57% | -1,95 | 340,97 |
