ING helpt ons mee!

Koen Bender - 3 april 2011, 19:09

ING als grootaandeelhouder in Tognum is ontevreden met het huidige bod!

Sinds enkele weken heb ik voor mijn relaties een positie in de ING Sprinter Long Tognum. Deze sprinter heb ik door ING laten maken om zo optimaal te kunnen profiteren van een verhoging van het bod van Daimler/Rolls Royce op Tognum AG.

 

Tot nog toe biedt Daimler/RR € 24,- in contanten voor Tognum, maar dat kon wel eens veel te weinig blijken. Op 3 april schreef de Frankfurter Allgemeine (klik hier voor het artikel) in het bezit te zijn van een brief die de ING als grootaandeelhouder (ING bezit 9% van de aandelen Tognum) geschreven heeft aan het bestuur van Tognum.  

In deze brief protesteert ING heftig tegen de geboden prijs. ING acht een prijs van € 30 tot € 32 eerlijk.

 Motoren van Tognum

ING geeft aan dat ze als lange termijn aandeelhouder bij Tognum betrokken is en dat het bod van Daimler opportunistisch is. In 2007 is Tognum naar de beurs gebracht voor € 24,-dezelfde als het bod van Daimler/RR. Het bod reflecteert niet dat Tognum in de afgelopen jaren grote vooruitgang heeft geboekt op het gebied van zuinigere motoren en verlaging van emissie. Daarnaast heeft Tognum haar verkoopnetwerk en productie uitgebreid en haar assortiment verbreedt.

 

Bovendien, zo stelt ING, is een bedrijf zoals Tognum laatcyclisch, wat inhoudt dat Tognum op in later fase zal profiteren van het economische herstel. Op basis van deze gegevens kent ING een waarde toe aan het bedrijf van € 27,- tot € 29,-. Daarnaast kan Daimler/RR grote synergievoordelen behalen, hetgeen het bestuur van Tognum ook erkent. Een deel van deze voordelen moeten volgens ING ook toekomen aan de overige aandeelhouders (Daimler heeft al 28% van Tognum). ING berekent hiervoor € 3,- per aandeel waardoor het bod op € 30,- tot € 32,- moet uitkomen. ING refereert ook aan de overname van Motorenwerke Mannheim die onlangs door Caterpillar werden gekocht. In mijn eerdere blog over dit onderwerp refereerde ik hier ook aan.

 

De brief van ING komt de raad van bestuur van Tognum (de directieleden van Tognum hebben samen 6% van de aandelen) mogelijk goed uit. De RvB heeft al laten weten enthousiast te zijn over een samenwerking met Daimler/RR maar heeft nog geen uitspraak gedaan over de hoogte van het bod. Op 15 april heeft het bedrijf een vergadering van de RvC gepland waarin het bedrijf haar mening over het bod officieel bekend maakt. Het moet raar lopen als ze geen verder verhoging van het bod proberen af te dwingen.

 

Hoe kunt u profiteren?

Mocht het bod inderdaad verhoogd worden naar € 30,- dan stijgt de koers van de sprinter explosief van € 8,19 nu naar € 12,50 of hoger. In het uitzonderlijk geval dat er niet wordt geluisterd naar ING en het bedrijf voor € 2,- wordt verkocht aan Daimler/RR dan daalt de sprinter naar € 6,74. Bepaalt u zelf maar hoe groot die kans is. En, er kan nog gekocht worden…

 

Mercurius Vermogensbeheer en Koen Bender baseren deze blog op publiek beschikbare informatie van betrouwbaar geachte bronnen. Dit vormt geen algemene koopaanbeveling. Beleggers zijn zelf verantwoordelijk hun beslissing. Aan deze blog kunnen geen rechten worden ontleent.  

1 reactie

Merwin Bisseling - 14 april 2011, 17:11

Guy Wyser-Pratte, aandeelhouder van Tognum, heeft laten weten een bod van 24 euro per aandeel onvoldoende te vinden. Volgens de activistische aandeelhouder is een bod achter in de 20 of begin 30 euro "passend". Wyser-Pratte tracht andere aandeelhouders te overtuigen van zijn gelijk. Hoe groot het belang van de aandeelhouder in Tognum is, is onbekend. Zelf noemt de aandeelhouder zijn belang "significant".
Merwin Bisseling

U kunt een reactie achterlaten als u bent ingelogd.

Recente weblogs

Rutte wil focus op groei, niet op schulden

Mark Rutte gaf in een persconferentie aan, dat wat hem betreft de focus ligt op groei van de economie en niet op schulden. Het lijkt er op dat politici eindelijk doorkrijgen dat het belangrijker is eerst de motor weer aan de praat te krijgen.

Gisteren - 0 reacties - Lees verder
Harm Van Wijk

Facebook: Flopbook

De financiële markten waren de afgelopen maanden in de ban van de beursintroductie van Facebook. Vrijdag 18 mei 2012 was het eindelijk zover: de ‘moeder aller IPO’s was na een vertraging van 4 uur een feit. Het is misschien vreemd dat we Facebook hebben gekozen als Aandeel van de Week, dat net 1 dag in de notering is.

20 mei 2012, 18:26 - 1 reactie - Lees verder
Jan Robert  Schutte

ECB laat Griekse banken barsten

“ECB trekt handen af van Griekse banken” kopte Het Financieele Dagblad. De Europese Centrale Bank laat de Griekse banken barsten vanwege het uitblijven van de noodzakelijke herkapitalisatie. De Grieken hebben nog niets gedaan met de € 25 miljard die het euronoodfonds EFSF een maand geleden heeft overgemaakt.

18 mei 2012, 15:03 - 0 reacties - Lees verder
Harm Van Wijk

Trojka hier, Trojka daar

niemand die heeft meer centen daar

17 mei 2012, 10:00 - 0 reacties - Lees verder
Sifratelli

Uitverkoop tafelzilver: who’s next

Na de verkoop van Wavin aan Mexicanen, de geplande overname van TNT Express door UPS en nu dan weer een Slimme Mexicaan die een voornaam strategisch belang in KPN neemt kunnen we gerust zeggen dat we in Nederland ons tafelzilver aan het verpatsen zijn.

14 mei 2012, 09:58 - 0 reacties - Lees verder
Leon Hillen

About

Koen Bender is oprichter/eigenaar van Mercurius Vermogensbeheer.

Beleggingsbeleid?
Opkomende landen groeien harder, stijgende vraag naar grondstoffen, aangevuld met Westerse kwaliteitsaandelen. Dat is 80%van de portefeuilles, stabiel en voor de lange termijn. 20% zijn specials. Bedrijven die kansen bieden door overnames. Korte termijn winsten met beperkt risico.
80%+20%=100% kwaliteitsportefeuilles met rendement!


Recente weblogs


Dossiers

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.

Portefeuille van de auteur: Koen Bender

De gebruiker heeft zijn/haar portefeuilles niet zichtbaar gemaakt.