Delta Lloyd dieper in de rode cijfers door slechte markten

Arne Petimezas - 2 augustus 2012, 08:02

Verzekeraar handhaaft winst- en dividenddoelstellingen, ondanks de verwachting dat financiële markten voorlopig niet zullen verbeteren.

Delta Lloyd is in het eerste halfjaar dieper in de rode cijfers gekomen vanwege de slechte financiële markten. Ondanks dat de verzekeraar niet rekent op een verbetering in de markten, blijven de doelstellingen voor de winst en het dividend gehandhaafd.

 

“Onder moeilijke marktomstandigheden weerspiegelen de resultaten in de eerste helft van 2012 de veerkracht van Delta Lloyd. Delta Lloyd blijft succesvol bij het afsluiten van nieuwe grote pensioencontracten en het terugdringen van de operationele kosten,” aldus CEO Niek Hoek in een commentaar.

 

Slechte financiële markten zorgden voor lagere rentestanden, waardoor Delta Lloyd de verplichtingen hoger moest waarderen. Daardoor kromp het eigen vermogen met een kwart naar 2.860 miljoen euro en steeg het nettoverlies van 331 naar 942 miljoen euro. Analisten hadden gerekend op een eigen vermogen van 2.822 miljoen euro en een nettoverlies van van 865 miljoen euro.

 

De slechte markten tastten ook het gemiddelde lange termijn beleggingsresultaat aan. Dat deed kostenbesparingen en een hoger technisch resultaat bij met name Leven teniet, waardoor de netto operationele winst met 4 procent zakte naar 218 miljoen euro. Dat was wel licht boven de verwachting van 206 miljoen euro. 

 

Dankzij de versoepeling van de rekenrente door De Nederlandsche Bank verbeterde de solvabiliteit iets sterker dan verwacht van 174 naar 194 procent.

 

Delta Lloyd handhaaft de deolestelling van een groei van tenminste 3 procent van zowel het dividend als de operationele winst. Als interim dividend stelt de verzekeraar een keuze dividend voor van 0,42 euro. Aandeelhouders die kiezen voor stockdividend krijgen daarbij een premie van 4 procent. Delta Lloyd benadrukt dat het dividend niet moet worden gezien als indicator voor het niveau van het dividend voor het boekjaar.

 

Door: ABM Financial News.
Info@abmfn.nl
Hoofdredactie: +31(0)20-737 17 42
Redactie: +31(0)20-262 29 78

 

© Copyright ABM Online Solutions B.V.. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Online Solutions B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.

Nieuws

Benckiser lanceert overnamebod op DE Master Blenders

Aandeelhoudersvergadering op 31 juli in kader van overnamebod.

4 minuten geleden - Lees verder

Gespannen Damrak wacht op Bernanke

Damrak sluit vlak voorafgaand aan cruciaal rentebesluit Fed. Door fraude geteisterd Imtech maakt flinke smak.

23 minuten geleden - Lees verder

Kabinet akkoord over 6 miljard extra bezuinigingen

Geen extra bezuinigingen bij verdere economische neergang.

34 minuten geleden - Lees verder

Wekelijkse olievoorraden stijgen

Bezettingsgraad raffinaderijen toont herstel na daling vorige week.

1 uur geleden - Lees verder

Beursagenda donderdag 20 juni 2013

Beursagenda staat in het teken van macrocijfers, waaronder de inkoopmanagersindexen uit de eurozone.

1 uur geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

CFD’s vs Sprinters en Turbo’s De voordelen van CFD’s tegenover andere hefboomproducten? Werk met gegarandeerde stops die u ook nog eens zélf inlegt, trade 24 uur per dag valuta en indices zonder transactiekosten, bepaal zelf de hefboom en handel onderweg met onze mobiele apps. Leer meer.

Klik hier

Advertisement

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
DELTA LLOYD toevoegen aan uw watchlist 15,21 -1,23% -0,19 15,40