Mitsubishi sluit Nedcar fabriek

Jasper Pool - 6 februari 2012, 08:47

De fabriek in het Limburgse Born telt 1.500 werknemers. Massaal ontslag dreigt.

De Japanse moedermaatschappij Mitsubishi sluit de autofabriek Nedcar in het Limburgse Born eind 2012. Dit nieuws heeft Mitsubishi maandagochtend bevestigd aan het Franse persbureau AFP.  De Japanse autofabrikant gaat de productie verplaatsen naar opkomende markten en zal proberen de productiefaciliteit te verkopen, aldus het Franse persbureau. Momenteel produceert Nedcar ongeveer 50.000 auto's per jaar hetgeen neerkomt op minder dan 5 procent van de totale autoproductie van het Japanse autoconcern.

 

Momenteel werken er 1.500 mensen in de autofabriek in Born en houdt men rekening met een aanzienlijk verlies aan arbeidsplaatsen.

 

Het Financieel Dagblad meldt maandag dat Mitsubishi topman Hiroshi Harunari persoonlijk het nieuws van de sluiting komt toelichten. Harunari is lid van de raad van bestuur van Mitsubishi en verantwoordelijk voor de activiteiten in Europa. Daarnaast is hij ook voorzitter van de raad van commissarissen van NedCar.

 

Door: ABM Financial News.
Info@abmfn.nl
Hoofdredactie: +31(0)20-737 17 42
Redactie: +31(0)20-262 29 78

 

© Copyright ABM Online Solutions B.V.. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Online Solutions B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.

Nieuws

Correctie: Beoogde commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

3 uren geleden - Lees verder

Kleine winst AEX na meevallend consumentenvertrouwen VS

kleine_winst_aex_na_meevallend_consumentenvertZorgen om Spanje drukten het sentiment flink. Op weekbasis toch nette winst.

4 uren geleden - Lees verder

Beoogd commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

4 uren geleden - Lees verder

Moeilijk jaar voor Holland Colours

Door margedruk lager resultaat. Geen outlook afgegeven.

5 uren geleden - Lees verder

Beursagenda maandag 28 mei 2012

Een rustige tweede Pinksterdag met vrijwel alle beurzen gesloten. Op Euronext is wel handel.

6 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.