Nutreco verhoogt outlook in strategie update

Arne Petimezas - 16 november 2011, 07:54

Nutreco streeft naar een stijging van de EBITA van 222,5 miljoen euro in 2010 naar 400 miljoen euro in 2016. De helft van de operationele winst moet uit groeimarkten zoals China en Rusland komen.

Nutreco heeft vanochtend met de bekendmaking van de strategie update de outlook voor 2011 licht verhoogd. Het diervoedingsbedrijf verwacht dat de EBITA dit jaar tenminste 230 miljoen euro zal bedragen. De oude outlook uit de trading update van oktober was een EBITA van rond de 230 miljoen euro.

 

In de strategie update meldt Nutreco de focus te willen leggen op de divisies premix and feed specialties en fish feed in opkomende economieën: Latijns-Amerika, Rusland, China en Zuid-oost Azië. Dat moet een stijging van de EBITA van 222,5 miljoen euro in 2010 naar 400 miljoen euro in 2016 mogelijk maken. Daarbij moet de helft van de EBITA gegenereerd worden in de groeiregio’s.  Nutreco stelt de richtlijn voor de EBITA-marge van Fish Feed bij van 6 nar 7 procent. Daarnaast zal bij Premix and Feed Specialties uiteindelijk de EBITA-marge boven de 7 procent uitkomen, waardoor op groepsniveau de marge verbetert naar 5-6 procent. 

 

Vanochtend kondigde Nutreco ook aan dat het Hendrix verkoopt aan ForFarmers voor 92,5 miljoen euro. CEO Wout Dekker stelde in een commentaar dat de verkoop past binnen de strategie deel te nemen aan consolidatie in volwassen markten zoals Nederland en België.


Door: ABM Financial News.
Info@abmfn.nl
Hoofdredactie: +31(0)20-737 17 42
Redactie: +31(0)20-262 29 78

 

© Copyright ABM Online Solutions B.V.. All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. ABM Online Solutions B.V. and the provider of this website/application do not warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or delays in the content, or for any actions taken in reliance thereon.

Nieuws

Correctie: Beoogde commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

Gisteren - Lees verder

Kleine winst AEX na meevallend consumentenvertrouwen VS

kleine_winst_aex_na_meevallend_consumentenvertZorgen om Spanje drukten het sentiment flink. Op weekbasis toch nette winst.

Gisteren - Lees verder

Beoogd commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

Gisteren - Lees verder

Moeilijk jaar voor Holland Colours

Door margedruk lager resultaat. Geen outlook afgegeven.

Gisteren - Lees verder

Beursagenda maandag 28 mei 2012

Een rustige tweede Pinksterdag met vrijwel alle beurzen gesloten. Op Euronext is wel handel.

Gisteren - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
NUTRECO toevoegen aan uw watchlist 51,67 -0,46% -0,24 51,91