Arne Petimezas - 9 september 2010, 09:18
Goldman moet een boete van 20 miljoen pond betalen aan de Britse financiƫle toezichthouder vanwege het achterhouden van informatie.
Goldman Sachs moet de Financial Services Authority (FSA), de Britse financiële toezichthouder, een boete van 20 miljoen pond betalen vanwege het achterhouden van informatie. Dat meldt de Financial Times. Volgens de Britse zakenkrant heeft de FSA de boete opgelegd omdat Goldman Sachs verzuimd heeft te melden dat de Securities and Exchange Commission (SEC) een onderzoek had ingesteld naar de zakenbank. Goldman Sachs schikte in juli met de SEC, de Amerikaanse financiële toezichthouder, voor 550 miljoen dollar vanwege het achterhouden van informatie rond een deel met hypotheekobligaties.
Aanklacht SEC
In april meldde de SEC dat het Goldman Sachs onderzoekt vanwege het achter houden van informatie. De Wall Street bank zou moedwillig slechte hypotheek-derivaten hebben laten samenstellen met hedgefonds Paulson & Co en vervolgens aan de man hebben gebracht. Paulson & Co nam vervolgens een short positie in op de derivaten in kwestie. Goldman Sachs verzuimde echter dit alles aan haar cliënten te melden.
Update 10:46: De FSA meldt in een persbericht dat de boete 17,5 miljoen pond bedraagt vanwege het niet melden bij de FSA dat het werd onderzocht door de SEC.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93