Beursblik: schadeclaim leidt niet tot onrust bij KPN

Robert du Bois - 29 september 2010, 18:11

beursblik_schadeclaim_leidt_niet_tot_onrust_biOndanks een fikse claim in verband met het failliete KPNQwest bleef een koersreactie uit.

De reacties op de forse schadeclaim die KPN vandaag kreeg, zijn kalm. De telecomreus en Qwest kregen te horen dat de curatoren van KPNQwest beide bedrijven, inclusief 1 bestuurders en 11 commissarissen, aansprakelijk stellen voor het faillissement van KPNQwest. Op 19 januari moeten partijen verschijnen voor de rechtbank in Haarlem. De curatoren spreken van "de grootste boekhoudfraude in de Nederlandse geschiedenis" en eisen 4,2 miljard euro.

 

Koersgrafiek KPN intradag Lang proces

Het aandeel KPN reageerde niet of nauwelijks op de forse claim en verloor 1 procent. Analisten door ABM Financial News benaderd hadden weinig aandacht voor de claim, die zij op het eerste gezicht "onrealistisch hoog" noemden. KPN liet in een reactie weten de dagvaarding nog te bestuderen, maar wilde al wel laten weten de aansprakelijkheid te ontkennen en zich te zullen verweren. Gezien de complexiteit van de zaak hield de woordvoerder al rekening met een doorlooptijd van tien jaar. Beduidend meer dan curator Marcel Windt van advocatenkantoor Houthoff Buruma doet. Ook hij sprak van een complexe zaak, maar rekent er op in 2012 toch een oordeel van de rechter binnen te hebben. Al erkende Windt dat er nog wel wat mogelijkheden zijn voor KPN en Qwest om het proces te vertragen.

 

Slechte week voor Eelco Blok

Voor Eelco Blok, bestuurder bij KPN en destijds de commissaris die namens het telecombedrijf verantwoordelijk was voor de joint venture, komt de kwestie op een vervelend moment. Blok lijkt recent al afgeserveerd om Ad Scheepbouwer op te volgen als bestuursvoorzitter van KPN.

 

Door: Merwin Bisseling en Robert du Bois, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Correctie: Beoogde commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

Gisteren - Lees verder

Kleine winst AEX na meevallend consumentenvertrouwen VS

kleine_winst_aex_na_meevallend_consumentenvertZorgen om Spanje drukten het sentiment flink. Op weekbasis toch nette winst.

Gisteren - Lees verder

Beoogd commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

Gisteren - Lees verder

Moeilijk jaar voor Holland Colours

Door margedruk lager resultaat. Geen outlook afgegeven.

Gisteren - Lees verder

Beursagenda maandag 28 mei 2012

Een rustige tweede Pinksterdag met vrijwel alle beurzen gesloten. Op Euronext is wel handel.

Gisteren - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
KPN KON toevoegen aan uw watchlist 7,68 0,13% 0,01 7,67