Arne Petimezas - 24 september 2010, 11:41
HSBC heeft na een moeizaam verlopen opvolgingskwestie 2 nieuwe bestuurders aangesteld. De wisseling aan de wacht gaat ten koste van de huidige CEO, die een voorzitterschap aan zich voorbij ziet gaan.
De Britse grootbank HSBC krijgt een nieuwe CEO en voorzitter na een moeizame verlopen opvolging, schrijft de Financial Times. Michael Geoghegan, CEO vanuit Hong Kong, stapt aan het einde van het jaar op. Hij wordt vervangen door Stuart Gulliver, momenteel het hoofd van de zakenbankactiviteiten. Daarnaast neemt Douglas Flint het roer over van Stephen Green als voorzitter.
Flint is de huidige CFO van HSBC. Hij heeft daarnaast een commissariaat bij BP. Green wordt de minister van Handel in het Britse kabinet.
De afgelopen weken was er veel opschudding rond de top van HSBC. Een onafhankelijke directeur, Simon Robertson, begon een aantal maanden geleden de zoektocht naar een nieuwe CEO. Hij kwam op twee kandidaten uit: Geoghegan en John Thornton, een oud bestuurder van Goldman Sachs. Geohegan werd echter gepasseerd en Thornton werd te dominant gevonden, schrijft de Financial Times. Het is gebruikelijk bij HSBC dat de CEO van HSBC de nieuwe voorzitter wordt.
De gang van zaken rond de opvolging brengt de top van HSBC in de verlegenheid, aldus de zakenkrant. Normaliter verlopen opvolgingen bij de bank gladjes en soepel.
Liberalen boos
De benoeming van Gulliver zal waarschijnlijk tot consternatie leidden bij de Liberalen, die coalitiepartners van de Tories. Vince Cable, de Liberale minister van Economische Zaken en kopstuk in de partij, heeft meerdere malen fel uitgehaald naar de City, het financiële hart van Londen. Deze week noemde hij bankiers in een toespraak “helers en gokkers” wiens gierigheid de Britse financiële sector bijna deed omvallen. Dat evenals bij Barclays ook bij HSBC een zakenbankier als topman wordt benoemd is tegen het zere been van de Liberalen. Bij Barclays volgde Bod Diamond John Varley op, die met pensioen gaat.
De Financial Services Autorithy, de Britse financiele toezichthouder die wordt opgebroken en wiens taken worden verdeeld onder andere instanties, moet nog de goedkeuring geven voor de benoemingen bij HSBC.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93