Arne Petimezas - 23 september 2010, 11:29
De AEX is na een lager dan verwachte inkoopmanagersindex voor de eurozone en oplopende spreads op PIIGS-papier in het rood gezakt.
De AEX is kort na de klok van tien uur in het rood gezakt. Peter Jurgens, handelaar bij Keijser Capital, wijt de verliezen in eerste instantie aan onrust op de obligatiemarkten. De bundfuture wint vanochtend wederom en stijgt 0,5 procent op 131,34 euro. Jurgens noemt daarnaast de oplopende spreads op PIIGS-obligaties.
Om 10 uur bleek uit gegevens van Markit dat inkoopmangersindex voor de eurozone in september onverwacht sterk is gedaald tot 53,8 van 56,2. Jurgens wijst er op dat de AEX pas rond de kwart over tien door het ijs zakte.
“Technisch klopt het plaatje nadat we twee keer zijn afgeketst op de 342 punten, zegt Peter Jurgens,” handelaar bij Keijser Captial. Jurgens wijst er op dat de AEX door de steun op 333-334 punten is gegaan.
Beleggers kijken uit naar de macrocijfers uit de VS. Om half drie worden de wekelijkse steunaanvragen bekend gemaakt. Anderhalf uur later komen de leading indicators en de bestaande huizenverkopen. Economen gepolst door Marketwatch rekenen op een stijging van de eerste steunaanvragen tot 455.000 van 450.000. De huizenverkopen over augustus stijgen naar verwachting tot 4,10 miljoen van 3,83 miljoen en de Leading Indicator komt uit op 0,2 procent van 0,1 procent groei.
De AEX noteert 1,0 procent lager op 331,18 punten.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93