AEX sluit flink lager

Arne Petimezas - 22 september 2010, 17:56

aex_sluit_flink_lagerDe AEX heeft vandaag 1,4 procent moeten inleveren nadat beleggers massaal hun geld stopten in veilig staatspapier. Alleen DSM, Fugro en SBM wisten op de hoofdindex met winst te sluiten.

Het Damrak is vanmiddag lager gesloten in de nasleep van het rentebesluit gisteren van de Fed. Beleggers stopten vandaag hun geld in veilige staatsobligaties en goud, wat ten koste ging van aandelen. Op het Damrak verloor de AEX  1,4 procent op 334,35 punten. “We zijn niet uit de trading range gevallen, eigenlijk is er niets aan de hand,” zegt Cees Smit van Today’s Brokers. Smit, die voor de AEX een steun ziet op 333-334, stelt dat aandelen “te hard zijn afgestraft.”


De Fed hield gisteren zoals verwacht de rente ongewijzigd op 0 tot 0,25 procent. De centrale bank waarschuwde dat deflatie een toegenomen risico vormt, waarmee de deur open werd gezet naar verdere verruiming van het monetaire beleid. De Fed ging desondanks niet over tot het daadwerkelijk nemen van nieuwe maatregelen, iets dat velen op Wall Street wel hadden verwacht.


In navolging op het rentebesluit en een openmarkt operatie van de New York Fed van 2 miljard dollar zakten rendementen op 2-jarig staatspapier naar een nieuw dieptepunt op 0,420 van 0,436 procent. 10-jarig papier koerst 7 basispunten lager op 2,51 procent. Tegelijkertijd zoeken beleggers een veilige haven in goud vanwege en zwakkere dollar in anticipatie op mogelijk ingrijpen van de Fed later dit jaar. Goud futures voor de levering in december noteren 1294,50 dollar, dicht tegen de psychologische grens op 1.300 dollar. De euro/dollar steeg met 1,1 procent naar 1,34, de hoogste stand sinds medio april.


Stijgers en dalers

Op de AEX wisten 3 fondsen het hoofd boven water te houden. DSM (+0,1%) profiteerde van een outlookverhoging door de Duitse chemiereus BASF. De derdekwartaalcijfers van het Duitse bedrijf zullen waarschijnlijk de verwachtingen overtreffen, zei CEO Jürgen  Hambrecht in een interview. Ook AkzoNobel (-0,3%)werd gesteund door het nieuws rond BASF.


Oliedienstverleners Fugro (+0,1%) en SBM Offshore (+0,6%) sloten beide met winst. Fugro meldde vanmiddag een opdracht ter waarde van ruim 2 miljoen dollar te hebben gekregen van het Australische Woodside.


Hekkensluiter bij de hoofdfondsen was ASML, dat 3,5 procent lager koerste. Op Wall Street lagen vooral techfondsen onder druk nadat beleggers teleurgesteld reageerden op de outlook van het Amerikaanse softwarebedrijf Adobe (-19,9%). Voor het fiscale vierde kwartaal rekent Adobe op een winst per aandeel van 48 tot 54 dollarcent bij een omzet van 950 tot 1 miljard dollar. Analisten gepolst door Factset Research waren uitgegaan van een WPA van 53 dollarcent bij een omzet van 1,03 miljard dollar. Andere sterke dalers op de AEX waren Reed Elsevier (-3,1%) en Shell (-1,9%).


KPN leverde 0,4 procent in. Het FD schreef vanochtend dat het telecombedrijf een kandidaat van buitenaf zoekt om Ad Scheepbouwer op te volgen. Daarmee lijken ook bestuursleden Eelco Blok en Baptiest Coopmans te worden gepasseerd. Eerder vertrokken ook twee andere bestuursleden –  Stan Miller en Marcel Smits – omdat zij de baan van Scheepbouwer aan zich voorbij zagen gaan. Duco Sickinghe van het Belgische Telenet en Niek Jan ten Damme van Deutsche Telecom werden aangemerkt als mogelijke opvolgers. Later op de dag zei Sickinghe tegenover de Belgische krant de Standaard niet van plan te zijn te vertrekken bij Telenet.


Op de midkapindex was softwarebedrijf Unit4 (+1,8%) een van de sterkste stijgers. Unit4 meldde vanmiddag dat in de eerste helft van het jaar de licentie- en service-inkomsten in Zuidoost-Azië met 36 procent zijn toegenomen. Vooruitkijkend bleef Unit4 positief over de kansen in de regio.


Tussenstand Wall Street

Rond kwart voor zes noteerde de Dow Jones index op 10.729,81 punten, een verlies van 0,3 procent. Hiermee was de toonaangevende index nog het minst onfortuinlijk. De breder samengestelde S&P index leverde 0,5 procent in op 1.133,83 punten. Nog altijd bijna 4 punten boven de belangrijke steun van 1.130 punten. Techbeurs Nasdaq leverde met een min van 0,8 procent het meest in. De index noteerde op 2.329,94 punten.


Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Correctie: Beoogde commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

33 minuten geleden - Lees verder

Kleine winst AEX na meevallend consumentenvertrouwen VS

kleine_winst_aex_na_meevallend_consumentenvertZorgen om Spanje drukten het sentiment flink. Op weekbasis toch nette winst.

1 uur geleden - Lees verder

Beoogd commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

1 uur geleden - Lees verder

Moeilijk jaar voor Holland Colours

Door margedruk lager resultaat. Geen outlook afgegeven.

1 uur geleden - Lees verder

Beursagenda maandag 28 mei 2012

Een rustige tweede Pinksterdag met vrijwel alle beurzen gesloten. Op Euronext is wel handel.

2 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
SBM OFFS... toevoegen aan uw watchlist 11,21 0,18% 0,02 11,19