Max Steenwijk - 17 september 2010, 08:12
Nabeurs kwamen diverse technologiefondsen met nieuws waardoor zij vervolgens alsnog flink in waarde stegen. Het ging om onder meer Oracle en Research in Motion.
Wall Street is donderdag vrijwel onveranderd gesloten bij lage volumes. Alleen de Dow Jones index wist nog enigszins in beweging te komen. Beleggers zagen de economische activiteiten in de regio Philadelphia afnemen. De regio is belangrijk omdat deze representatief is voor de rest van de Amerikaanse economie. Een daling van de eerste steunaanvragen was beter dan verwacht. Evenwel een opwaartse bijstelling over de voorgaande week zorgde dat het cijfer op het tweede gezicht toch minder sterk was.
FedEx stelt teleur ondanks winststijging
FedEx daalde 3,7 procent in waarde, nadat het logistiek bedrijf de cijfers over het eerste kwartaal bekend maakte. Dit ondanks een enorme winststijging. De stijging was evenwel net niet voldoende om aan de verwachtingen van marktkenners te voldoen. Ook stelde FedEx zijn verwachtingen voor het hele boekjaar naar boven bij. Evenwel liet het bedrijf weten dat het herstel vermoedelijk aan kracht verliest.
Slotstanden
De Dow Jones index won 0,2 procent op 10.594,83 punten. De S&P en de Nasdaq noteerden minder dan een tiende procent in het rood. De S&P sloot de dag af op 1.124,67 punten en de techbeurs deed dit op 2.303,25 punten. Nabeurs kwamen Oracle en Research in Motion (Blackberry) met kwartaalcijfers. Deze werden goed ontvangen en nabeurs wonnen de aandelen dan ook flink in waarde. Ditzelfde gold voor Texas Instruments, dat na het sluiten van de markt liet weten het kwartaaldividend naar boven bij te stellen.
Door: Max Steenwijk, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93