Consumentenvertrouwen VS september komt lager uit dan verwacht

Arne Petimezas - 17 september 2010, 15:57

De index voor het sentiment onder consumenten kwam deze maand uit op 66,6 vergeleken met 68,9 in augustus. Consumenten waren vooral somberder in hun verwachtingen voor de toekomst.

Het consumentenvertrouwen in de VS is in september onverwacht afgenomen. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van de Universiteit van Michigan en persbureau Reuters, melden nieuwsmedia. Deze maand daalde de index voor het consumentenvertrouwen van 68,9 in augustus tot 66,6. Economen geraadpleegd door Bloomberg waren uitgegaan van een indexcijfer van 70,0.

 

Van de deelindexen daalde de index voor de verwachtingen van 62,9 tot 59,1 – het laagste niveau sinds maart 2009. De index voor de huidige omstandigheden was nagenoeg onveranderd en kwam uit op 78,4.


Inflatieverwachtingen


De inflatieverwachting van Amerikaanse consumenten voor de komende 12 maanden daalde in september tot 2,2 procent van 2,7 procent. De verwachting van Amerikaanse consumenten voor de inflatie voor de komende vijf jaar bleef staan op 2,8 procent.


Update 16:11 toegevoegd deelindexen en inflatieverwachtingen.

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Correctie: Beoogde commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

10 minuten geleden - Lees verder

Kleine winst AEX na meevallend consumentenvertrouwen VS

kleine_winst_aex_na_meevallend_consumentenvertZorgen om Spanje drukten het sentiment flink. Op weekbasis toch nette winst.

54 minuten geleden - Lees verder

Beoogd commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

1 uur geleden - Lees verder

Moeilijk jaar voor Holland Colours

Door margedruk lager resultaat. Geen outlook afgegeven.

1 uur geleden - Lees verder

Beursagenda maandag 28 mei 2012

Een rustige tweede Pinksterdag met vrijwel alle beurzen gesloten. Op Euronext is wel handel.

2 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.