Max Steenwijk - 16 september 2010, 10:14
Zowel bouwvergunningen als het aantal gereed gekomen woningen in Nederland zijn in de eerste helft van het jaar sterk gedaald.
In het eerste halfjaar van 2010 is er voor ruim 25 duizend woningen een bouwvergunning verleend. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode in 2009. Vooral de bouwvergunningen voor huurwoningen zijn met 28 procent sterk gedaald. Het aantal bouwvergunningen voor koopwoningen is gedaald met 18 procent. De daling is het sterkst zichtbaar bij de woningcorporaties. Aan deze corporaties is in het eerste halfjaar voor 34 procent minder aan bouwvergunningen verleend. Dit blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.
Bijna 18 duizend woningen zijn in de eerste helft van 2010 gereed gekomen. Dat is ruim 33 procent minder dan in dezelfde periode een jaar geleden en daarmee het laagste aantal over deze periode sinds de elektronische waarneming van de statistiek in 1995. Vooral het aantal opgeleverde koopwoningen is met 40 procent sterk gedaald. Het aantal opgeleverde huurwoningen is met bijna 18 procent afgenomen.
Door: Max Steenwijk, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93