Wall Street op weg naar vlakke opening

Max Steenwijk - 14 september 2010, 15:00

Beter dan verwachte detailhandelsverkopen lijken Wall Street zetje in de rug te geven.

Wall Street opent dinsdag vlak. Voorbeurs werden de detailhandelsverkopen over augustus bekend gemaakt en die waren licht beter dan verwacht. Waar economen gepolst door Bloomberg vooraf rekenden op een stijging van de verkopen met 0,3 procent, bleek dit zelfs 0,4 procent te zijn. De detailhandelsverkopen worden als uitermate belangrijk beschouwd, omdat zij een goede indicatie geven van de consumentenbestedingen. De Amerikaanse economie is voor een belangrijk deel afhankelijk van de grillen van de consument. Later vanmiddag staan de bedrijfsvoorraden ook nog op agenda. Ook de komende dagen is de agenda goed gevuld, met onder meer de industriële productie en het consumentenvertrouwen.



De S&P hikt tegen de weerstand op 1.130 punten aan. Indien deze wordt gebroken dan ligt de weg naar boven open, zo klinkt het op de beursvloeren. De futures wijzen een half uur voor het klinken van de zoemer op een vlakke opening.



Winstverhoging Best Buy


Best Buy heeft over zijn fiscale tweede kwartaal een winst geboekt van 254 miljoen dollar, ofwel 0,60 dollar per aandeel. Een jaar eerder was dit nog 158 miljoen dollar. De omzet bedroeg 11,3 miljard dollar, tegen 11,0 miljard vorig jaar. De identieke omzetgroei bedroeg evenwel slechts 0,1 procent, aldus de retailer. De gerapporteerde winst vormde aanleiding voor Best Buy om zijn winstverwachting voor het hele jaar naar boven bij te stellen met 0,10 dollar naar 3,55-3.70 dollar per aandeel.



Slotstanden Wall Street


De Dow Jones index won maandag 0,8 procent, op 10.544,13 punten. De S&P dikte 1,1 procent aan, op 1.121,90 punten en de Nasdaq tot slot won zelfs 1,9 procent, op 2.285,71 punten. Vooral technologiefondsen en banken waren gewild. Intel won 3,3 procent en Cisco 3,1 procent. JP Morgan (+3,4%) en Bank of America (+3,0%) profiteerden van de afspraken die dit weekend in Basel werden gemaakt.

 

Door: Max Steenwijk, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Correctie: Beoogde commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

2 uren geleden - Lees verder

Kleine winst AEX na meevallend consumentenvertrouwen VS

kleine_winst_aex_na_meevallend_consumentenvertZorgen om Spanje drukten het sentiment flink. Op weekbasis toch nette winst.

2 uren geleden - Lees verder

Beoogd commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

3 uren geleden - Lees verder

Moeilijk jaar voor Holland Colours

Door margedruk lager resultaat. Geen outlook afgegeven.

3 uren geleden - Lees verder

Beursagenda maandag 28 mei 2012

Een rustige tweede Pinksterdag met vrijwel alle beurzen gesloten. Op Euronext is wel handel.

4 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.