`Corio heeft het zwaar in Turkije`
Culturele verschillen, een neergaande economie en zware concurrentie hebben geleid tot een boekverlies van 15 procent op het Turkse vastgoed, schrijft de Wall Street Journal.
Corio’s avontuur in Turkije heeft grote verliezen opgeleverd dankzij een zwakke economie, concurrentie en culture verschillen. Dat schrijft de Wall Street Journal op basis van een research rapport van het Britse Green Street Advisors. Op de Turkse vastgoedportefeuille, goed voor 6 procent van de totale portefeuille, zal het aan de AEX genoteerde bedrijf een boekverlies tussen 2005 en 2011 lijden van 15 procent, rekenen analisten van Green Street Advisors. Corio, dat in de herfst het laatste deel van een 84.000 vierkante meter groot winkelcentrum in Bursa, opent zal eind 2011 voor 600 miljoen euro hebben geïnvesteerd in vastgoed in Turkije, aldus de zakenkrant.
John Lutzius, managing director bij Green Street Advisors, zei tegenover de Wall Street Journal dat Corio “een zware tijd heeft gehad in Turkije.” Hij zei te verwachten dat het vastgoedbedrijf op korte termijn niet veel kapitaal zal inzetten in Turkije, dat een kandidaat is voor toetreding tot de Europese Unie.
Corio wilde niet direct reageren op het artikel. CFO Francine Zijlstra liet wel weten nog steeds te geloven in de potentie van de Turkse markt. Zijlstra gaf wel toe dat Turkije een opkomende markt is en geen Europees land waar je een winkelcentrum neerzet en rustig kan wachten op klanten. “We moeten niet vergeten dat Turkse consumenten een substantieel deel van hun uitgaven doen in [bazaars],” aldus Zijlstra. Andere culturele verschillen waar Corio op is gestuit, zijn het gegeven dat in grote delen van Turkije mannen en niet vrouwen vooral de inkopen doen. Daarnaast zijn er smaakverschillen tussen het meer vooruitstrevende Istanbul en Ankara en andere regio’s in Turkije. Corio heeft zich juist buiten Ankara en Istanbul gevestigd vanwege zware concurrentie in de twee grootste steden. “Klanten moeten wennen aan shoppen in winkelcentra … en soms moet je de huurders bijscholen", licht Zijlstra toe.
Lutzius is pessimistisch over de kansen van Corio in Turkije. “Het zou een beter verhaal zijn geweest zonder Turkije.” Desondanks stelt Lutzius dat Corio zich beter niet nu kan gaan terugtrekken. Corio zou volgens hem dan afscheid moeten nemen van het Turkse vastgoed “tegen een bodemprijs.” Zijlstra is daarentegen hoopvol en stelt dat winkelcentra door de tijd heen veel marktaandeel kunnen gaan winnen. Dat streven wordt gesteund door de Turkse economie. Na een scherpe krimp van 4,9 procent in 2009 rekent de OESO op een economische groei dit jaar van 6,8 procent.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93
Nieuws
ING leende niet voor drie jaar van ECB
CEO Jan Hommen zei tegenover analisten dat ING geen 3-jaars leningen van de ECB heeft afgenomen.
28 minuten geleden - Lees verderRaad van Commissarissen stapt vrijwel zeker op
De Raad van Commissarissen zou vrijwillig opstappen.
31 minuten geleden - Lees verderBeursblik: KBC Securities verlaagt koersdoel Pharming
KBC Securities verlaagt het koersdoel van 7 naar 6 eurocent bij een ongewijzigd Reduce advies.
35 minuten geleden - Lees verderBeursblik: Nutreco geeft positieve outlook af
Een analist van KBC noemt het aangekondigde vertrek van CEO Wout Dekker een verassing.
37 minuten geleden - Lees verderNederlandse inflatie stijgt in januari
De inflatie steeg vooral door de prijsstijging van benzine, gas en elektriciteit.
40 minuten geleden - Lees verderZoeken op deaandeelhouder.nl
Gerelateerde fondsen
| Naam | Laatste | Rend. | Verschil | Slot | |
|---|---|---|---|---|---|
| CORIO | 38,87 | 1,67% | 0,64 | 38,23 |
