VastNed Retail boekt positief beleggingsresultaat

Arne Petimezas - 6 augustus 2010, 09:11

VastNed Retail heeft een positief beleggingsresultaat weten te boeken dankzij de waardestijging van de vastgoedportefeuille.

VastNed Retail heeft een positief beleggingsresultaat weten te boeken dankzij de waardestijging van de vastgoedportefeuille. Het indirect beleggingsresultaat steeg tot 12 miljoen euro positief van 99,5 miljoen euro negatief in het eerste halfjaar van 2009 nadat de vastgoedwaarden voor het tweede kwartaal op rij zijn gestegen.



Het direct beleggingsresultaat daalde van 34,3 miljoen euro tot 33,6 miljoen euro. Per aandeel liep het direct resultaat terug tot 1,84 euro van 2,08 euro. VastNed Retail wijt dit aan lagere verhuurprijzen van 3,6 procent onder het oude niveau in het eerste halfjaar en vooral aan de verwatering als gevolg van de emissie van september 2009. Het beleggingsresultaat was 2,49 euro positief per aandeel, vergeleken met 3,96 euro negatief een jaar geleden.


Afgelopen halfjaar daalde de bezettingsgraad licht van 95, procent in maart naar 95,0 procent. Bruto huuropbrengsten daalden tot 62,9 miljoen euro van 66,1 miljoen euro. Volgens het vastgoedbedrijf werd dit veroorzaakt door verkopen van vastgoed in Nederland en de onder druk staande bezettingsgraad in Spanje en Frankrijk.


VastNed Retail verwacht dat in de tweede helft van het jaar er sprake zal blijven zijn van “enige druk” op de huurniveaus. Voor het boekjaar rekent het bedrijf op een direct beleggingsresultaat per aandeel van tussen de 3,60 en 3,70 euro.


Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Correctie: Beoogde commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

1 uur geleden - Lees verder

Kleine winst AEX na meevallend consumentenvertrouwen VS

kleine_winst_aex_na_meevallend_consumentenvertZorgen om Spanje drukten het sentiment flink. Op weekbasis toch nette winst.

2 uren geleden - Lees verder

Beoogd commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

2 uren geleden - Lees verder

Moeilijk jaar voor Holland Colours

Door margedruk lager resultaat. Geen outlook afgegeven.

2 uren geleden - Lees verder

Beursagenda maandag 28 mei 2012

Een rustige tweede Pinksterdag met vrijwel alle beurzen gesloten. Op Euronext is wel handel.

3 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen

Naam Laatste Rend. Verschil Slot
VASTNED ... toevoegen aan uw watchlist 31,91 2,11% 0,66 31,25