Arne Petimezas - 6 augustus 2010, 08:07
Het biotechbedrijf zag het verlies meer dan verdubbelen bij een lagere omzet.
Biotechbedrijf Octoplus heeft in het eerste halfjaar het verlies zien oplopen bij een lagere omzet. De omzet daalde afgelopen halfjaar tot 4,0 miljoen euro van 10,0 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. Octoplus meldt dat de niet-Locteron omzet met 6 procent daalde tot 3,4 miljoen euro. Het biotechbedrijf ziet de daling van de omzet van Locteron niet als onverwacht gezien “de klinisch e fase van de ontwikkeling waarin Locterin zich bevindt.” Locteron is een middel tegen chronische hepatitis C.
De EBITDA was 1,8 miljoen euro negatief, vergeleken met een breakeven resultaat een jaar geleden. Het nettoverlies meer dan verdubbelde tot 3,5 miljoen euro van 1,6 miljoen euro. De kasstroom was 2,9 miljoen euro negatief. Octoplus heeft een kredietfaciliteit van 2,0 miljoen euro bij Fortis Bank Nederland (Nu ABN Amro). Op 30 juni was nog 1,0 miljoen euro beschikbaar.
Voor de tweede helft van het jaar rekent Octoplus op een hogere omzet vanwege recent getekende contract. “De recent getekende contracten samen met de lagere kostenbasis zorgen voor een hogere verwachting voor het tweede halfjaar,” aldus CEO Simon Sturge. Octoplus meldt verder een gestegen orderportefeuille.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93