Banencijfers VS over juli vallen tegen

Arne Petimezas - 6 augustus 2010, 14:33

banencijfers_vs_over_juli_vallen_tegenDe groei van de banen in de private sector was lager dan verwacht. Daarnaast viel de totale banenkrimp over juli hoger uit dan was voorspeld.

In de VS is in juli het aantal banen in de niet-agrarische sector sterker gedaald dan verwacht. Dat blijkt uit cijfers van het ministerie van Arbeid. Afgelopen maand nam het aantal banen af met 131.000 tegenover een neerwaarts herziene banenkrimp van 125.000 naar 221.000 in juni. Door Reuters geraadpleegde economen waren uitgegaan van een daling van het aantal banen in juli met 65.000.

 

De neerwaartse herziening voor juni kwam voor rekening van een kleiner dan verwachte banengroei in de private sector van 31.000 (was 83.000) en een groter dan verwachte krimp van de overheidsbanen van 252.000 (was 208.000).



De werkgelegenheid in de private sector steeg in juli met 71.000 banen. Hier waren economen uitgegaan van een banengroei van 90.000. Dit jaar zijn er 630.000 banen bijgekomen in de private sector, waarvan tweederde van de banengroei plaats vond in maart en april. De banengroei in de private sector bedroeg 31.000 in juni en 51.000 in mei.


Het aantal banen in de industrie steeg met 36.000 in juli, tegen 13.000 in juni en 39.000 in mei. De toename van de werkgelegenheid in de dienstensector liep op van 30.000 in mei naar 34.000 in juni en 36.000 in juli.

 

De overheid schrapte afgelopen maand per saldo 202.000 banen. Dit kwam grotendeels door het verlies van 143.000 banen als gevolg van de afronding van de bevolkinstelling. In juni gingen er nog 252.000 overheidsbanen verloren.
 
 
De gemiddelde werkweek steeg met 0,1 uur tot 34,2 uur. In de industrie liepen de uren op met 0,1 uur tot 40,1 uur. Het gemiddelde uurloon steeg met 4 dollarcent (2%) tot 22,59 dollar.


De werkloosheid bleef staan op 9,5 procent. De participatiegraad nam met 0,1 procent af tot 64,6 procent doordat 181.000 Amerikanen niet langer tot de beroepsbevolking werden gerekend. De bredere U6 definitie voor de werkloosheid – waarin ook ontmoedigde werklozen en werknemers die gedwongen parttime werken worden meegenomen – bleef staan op 16,5 procent.

 

Correctie: de overeid schrapte 202.000 banen

Update 14:49: om extra informatie toe te voegen.

Update 2: toegevoegd tabel. Bron tabel: BLS.GOV

Update 3: toegevoegd details herziening juni.

Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Correctie: Beoogde commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

1 uur geleden - Lees verder

Kleine winst AEX na meevallend consumentenvertrouwen VS

kleine_winst_aex_na_meevallend_consumentenvertZorgen om Spanje drukten het sentiment flink. Op weekbasis toch nette winst.

2 uren geleden - Lees verder

Beoogd commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

2 uren geleden - Lees verder

Moeilijk jaar voor Holland Colours

Door margedruk lager resultaat. Geen outlook afgegeven.

2 uren geleden - Lees verder

Beursagenda maandag 28 mei 2012

Een rustige tweede Pinksterdag met vrijwel alle beurzen gesloten. Op Euronext is wel handel.

3 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.