Arne Petimezas - 27 augustus 2010, 11:33
De Nikkei profiteerde van speculatie dat de Japanse regering ingrijpt op de valutamarkten om de yen te verzwakken.
De beurzen van Azië hebben verliezen op Wall Street naast zich neergelegd en zijn overwegend hoger gesloten. Op de beurs van Tokio won de Nikkei 1,0 procent op 8.991,06 punten na nieuws dat premier Naoto Kan aan het einde van dag maatregelen onthult om de appreciatie van de yen tegen te gaan. Na het einde van de handel kondigde Kan aan “daadkrachtig” op te treden op de valutamarkten, meldt Reuters. De Nikkei sloot woensdag op de laagste stand in 16 maanden tijd vanwege de harde yen.
De Japanse zakenkrant Nikkei meldde dat de regering dinsdag nieuwe plannen uit de doeken doet om de economie te stimuleren en de yen te verzwakken. De zakenkrant haalde een minister aan die zei dat veel kabinetsleden van mening dat de harde yen een monetair probleem is. Volgens de Nikkei betekent dit dat de regering de Bank of Japan gaat vragen om ook stappen te ondernemen.
Op de Chinese beurzen sloot de Hang Seng 0,1 procent lager op 20.597,35 punten. Op het vasteland won de Shanghai Composite een lichte 0,3 procent. In de rest van Azië dikte de Australische S&P ASX 0,3 procent en sloot de Koreaanse Kospi vlak.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93