Standard & Poor's verlaagt rating Ierland

Arne Petimezas - 25 augustus 2010, 08:48

De ratingverlaging is ingegeven door de omvangrijke staatssteun van de Ierse overheid aan de banken.

Kredietbeoordelaar Standard & Poor’s heeft de rating voor Ierlands lange termijn schulden verlaagd naar AA- van AA vanwege de omvangrijke staatssteun aan de banken. De outlook blijft Negative, wat betekent dat de rating voor het land in de toekomst verder kan worden verlaagd. “De overheidssteun aan het bankwezen is een substantiële en toenemende last voor de overheidsfinanciën, die volgens ons moeilijk is terug te draaien”, aldus een analist bij Standard & Poor’s.


Ierland kreeg onlangs goedkeuring van de Europese Commissie om nog eens 10 miljard euro in Anglo Irish Bank te injecteren, bovenop de 14,3 miljard euro die de bank al heeft ontvangen. Volgens Standard & Poor’s kan de staatssteun aan banken op lopen tot 90 miljard euro, bijna tweederde van het BBP van Ierland.


Volgens de laatste voorspellingen van de Europese Commissie uit mei stijgt het Ierse begrotingstekort van 11,7 procent dit jaar naar 12,1 procent van het BBP in 2011. De staatschuld zwelt aan tot 77,3 procent van 87,3 procent van het BBP in 2011. Standard & Poor’s waarschuwt dat de staatschuld in 2012 oploopt tot 113 procent.


Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Correctie: Beoogde commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

3 uren geleden - Lees verder

Kleine winst AEX na meevallend consumentenvertrouwen VS

kleine_winst_aex_na_meevallend_consumentenvertZorgen om Spanje drukten het sentiment flink. Op weekbasis toch nette winst.

3 uren geleden - Lees verder

Beoogd commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

4 uren geleden - Lees verder

Moeilijk jaar voor Holland Colours

Door margedruk lager resultaat. Geen outlook afgegeven.

4 uren geleden - Lees verder

Beursagenda maandag 28 mei 2012

Een rustige tweede Pinksterdag met vrijwel alle beurzen gesloten. Op Euronext is wel handel.

5 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.