Max Steenwijk - 23 augustus 2010, 07:20
Op een nieuwsluwe dag leverde de Dow Jones en de S&P in. De Nasdag wist een pas op de plaats te maken. Beleggers keken vooral na het bod van BHP op Potash. Er wordt gerekend op een biedingsoorlog.
Op Wall Street zijn de beurzen vrijdag met verlies gesloten. Handelaren hadden weinig nieuws voor handen en keken daarom vooral naar macrocijfers van de dagen ervoor. Donderdag bleek het aantal steunaanvragen gestegen, waar economen juist hadden gerekend op een daling. Lichtpuntje was het bod van BHP op Potash. Aandeelhouders kunnen hun stukken inleveren voor 130 dollar per aandeel. De koers van het aandeel steeg evenwel tot boven de 150 dolar. Aandeelhouders rekenen op een biedingsoorlog en vermoeden dat er nog wel een hoger bod van BHP dan wel een van zijn concurrenten komt.
Slotstanden
De Dow Jones verloor 0,6 procent op 10.214 punten. De breder samengestelde S&P-index leverde 0,4 procent in op 1.072 punten. Techbeurs Nasdaq tot slot eindigde met een stand van 2.180 op vrijwel dezelfde stand als de dag ervoor.
Door: Max Steenwijk, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93