NXP boekt aanzienlijk hogere omzet in tweede kwartaal

Max Steenwijk - 17 augustus 2010, 08:54

Door capaciteitsbeperkingen kan de omzet in het derde kwartaal niet verder worden opgeschroefd.

NXP heeft een flink hoger omzet geboekt in het tweede kwartaal van 2010. De omzet kwam uit op 1,20 miljard dollar, tegen 903 miljoen dollar een jaar eerder. Ook was dit meer dan de 1,17 miljard over het eerste kwartaal. De operationele winst kwam daarmee uit op 93 miljoen euro, tegen een verlies van 217 miljoen euro over het tweede kwartaal van 2009 en een breakeven resultaat over het eerste kwartaal van dit jaar.



NXP blijft optimistisch over de toekomt. De vraag is op dit moment groter dan de capaciteit. Aangezien deze extra capaciteit tijd vraagt, blijft het resultaat over het derde kwartaal grosso modo gelijk aan dat van het tweede kwartaal. Op jaarbasis rekent de chipproducent evenwel op 20 tot 25 procent hogere omzet. Wel bemerkt NXP bij een klein aantal klanten signalen van vertraging in de vraag. Het operationele resultaat over het lopende kwartaal wordt verwacht 7 tot 13 procent hoger uit te komen dan over het tweede kwartaal.

 

Door: Max Steenwijk, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Correctie: Beoogde commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

2 uren geleden - Lees verder

Kleine winst AEX na meevallend consumentenvertrouwen VS

kleine_winst_aex_na_meevallend_consumentenvertZorgen om Spanje drukten het sentiment flink. Op weekbasis toch nette winst.

3 uren geleden - Lees verder

Beoogd commissarissen NedSense trekken zich terug

Een geschil met grootaandeelhouder leidde tot terugtrekken kandidaten.

3 uren geleden - Lees verder

Moeilijk jaar voor Holland Colours

Door margedruk lager resultaat. Geen outlook afgegeven.

3 uren geleden - Lees verder

Beursagenda maandag 28 mei 2012

Een rustige tweede Pinksterdag met vrijwel alle beurzen gesloten. Op Euronext is wel handel.

4 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.