Arne Petimezas - 16 augustus 2010, 12:13
Wavin heeft afgelopen halfjaar weer winst geboekt, verwachten analisten. De marktvorsers rekenen op een nagenoeg onveranderde omzet.
Wavin heeft in de eerste helft van het jaar een verlies omgebogen in winst bij een nagenoeg onveranderde omzet. Dat is de verwachting van drie door ABM Financial News geraadpleegde analisten. De omzet komt uit op 568,5 miljoen euro, vergeleken met 572,1 miljoen euro over de eerste helft van 2009. Wavin meldde tijdens de trading update eind april dat de omzet in het eerste kwartaal met 2 procent was gedaald tot 245 miljoen euro. Wavin schatte de omzetderving als gevolg van het strenge winterweer op 15 tot 20 miljoen euro. De buizenfabrikant beschreef destijds de marktomstandigheden als “onverminderd uitdagend”, alhoewel er tekenen waren die wezen op een uitbodemende markt.
De recurring EBITDA, het operationele resultaat zonder eenmalige posten en voor aftrek van interest, belastingen, afschrijvingen op activa en afschrijvingen op leningen en goodwill, stijgt tot 51,4 miljoen euro van 45,5 miljoen euro. In het eerste kwartaal nam dit resultaat toe met 1,2 miljoen euro tot 8,3 miljoen euro. De nettowinst komt uit op 6,5 miljoen euro, vergeleken met een nettoverlies van 7,2 miljoen euro een jaar geleden. Wavin kondigde tijdens de trading update aan te rekenen op een nettowinst die aanzienlijk hoger is dan in 2009, toen onder de streep 1,8 miljoen euro over bleef. In de trading update maakte het bedrijf verder melding van extra kostenbesparingen van 7 miljoen euro, waardoor de EBITDA marge over het eerste kwartaal met 60 basispunten steeg tot 3,4 procent.
Door: Arne Petimezas, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93