Lagere opening Wall Street na tegenvallende steunaanvragen

Max Steenwijk - 12 augustus 2010, 15:09

In tegenstelling tot de cijfers over de wekelijkse steunaanvragen waren de bedrijfscijfers wel goed.

Wall Street opent donderdag, na tegenvallende ontwikkeling van de steunaanvragen, flink lager. Futures op de Dow duiden op een verlies van 0,8 procent. De breder samengestelde S&P levert  om drie uur 1,0 procent in en de Nasdaq ziet zelfs een min van 1,2 procent op de borden.



Onverwachte stijging steunaanvragen


Wekelijkse aanvragen voor werkloosheidsuitkeringen in de VS zijn in de week eindigend op 7 augustus overwacht gestegen. Dat blijkt uit cijfers van het ministerie van Arbeid. Eerste steunaanvragen namen in de week eindigend op 7 augustus af met 2.000 stuks tot 484.000. Economen geraadpleegd door MarketWatch waren uitgegaan van een daling tot 463.000. Het vierwekelijks voortschrijdende gemiddelde voor de eerste steunaanvragen, dat minder volatiel is dan de wekelijkse aanvragen, groeide met 14.250 tot 473.500 stuks.



Bedrijfscijfers


In tegenstelling tot de steunaanvragen, waren de voorbeurs gepresenteerde bedrijfscijfers wel goed. General Motors maakte voor het tweede kwartaal op rij winst. De autofabrikant is nadrukkelijk bezig met de voorbereidingen voor een beursgang om zo de Amerikaanse staat de kans te geven zijn belang in het bedrijf terug te brengen. Sara Lee boekte over het afgelopen kwartaal ook winst. De zoektocht naar een nieuwe CEO duurt voort. Cosmeticagigant Estee Lauder zette een verlies om in winst. De outlook bleef nog wel achter op de verwachtingen van die van analisten.



Woensdag nabeurs kwam Cisco al met cijfers . Flinke omzet- en winststijging werd gepresenteerd. De outlook was evenwel somber en daar zal het aandeel vandaag flink last van hebben, zo is de verwachting.

 

Door: Max Steenwijk, ABM Financial News.
Info@abmos.nl
Amsterdam: +31(0)20-845 40 59
Groningen: +31(0)50-711 39 93

Nieuws

Beursagenda maandag 28 mei 2012

Een rustige tweede Pinksterdag met vrijwel alle beurzen gesloten. Op Euronext is wel handel.

33 minuten geleden - Lees verder

Jaarvergadering Witte Molen niet zonder slag of stoot

Aandeelhouders keurden slechts een deel van de agendapunten goed.

58 minuten geleden - Lees verder

Verdere stijging consumentenvertrouwen VS

In mei nam de vertrouwensindex verder toe tot 79,3.

1 uur geleden - Lees verder

Beursblik: koersdoelverhoging Brill door SNS

SNS Securities verhoogt koersdoel naar 21,50 euro vanwege succesvolle transitie.

1 uur geleden - Lees verder

Futures Wall Street lager door Spanje

S&P 500 futures dalen 0,2 procent na berichtgeving dat de rijkste Spaanse regio hulp nodig heeft van Madrid, dat zelf onder vuur licht in de obligatiemarkt.

2 uren geleden - Lees verder
Meer nieuws »

Advertorial

Forex handelen doet u bij IG Markets
Waarom? Lage spreads (EUR/USD vanaf 0.8 pip), 24 uur per dag handelen, traden op een supersnel platform, geen verborgen kosten en gebruik maken van Gegarandeerde Stop.

Probeer het zelf op de gratis demo. Lees verder

Gerelateerde fondsen


Er zijn geen aandelen gerelateerd aan dit item.